Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsutakse 9.-11. oktoobrini toimuvale lisaõppekogunemisele mereväe rannikukaitse divisjoni väekaitsekompanii koosseisu arvatud reservväelased.
Reservväelased, kelle üksus lisaõppekogunemisele kutsutakse, on kohustatud ilmuma kutses märgitud ajal kutses määratud kogunemiskohta.
Reservväelased saavad kontrollida, kas nad on lisaõppekogunemisele kutsutute seas, kaitseväekohustuslaste registrist www.kaitsevaeteenistus.ee.
Mereväe rannikukaitse divisjoni väekaitsekompanii reservväelased saavad lisainfot telefonilt +372 8002525 ja e-posti aadressilt info@kra.ee.
Lisaõppekogunemise Okas 24-1 eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuse langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni. Lisaks harjutavad mereväe rannikukaitse divisjoni väekaitsekompanii reservväelased, ajateenijad ja tegevväelased lahinguvalmiduse saavutamist vastavalt üksuse lahinguvalmiduse kavale ning esmase lahingülesande täitmist.
Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub.
Kaitseväe ülesanne on tagada, et riik oleks valmis kõikideks olukordadeks. Kaitsevägi peab olema valmis Eestit kaitsma ning seda õppustel harjutama.
Tegemist on esimese lisaõppekogunemisega sel aastal. Eelmine lisaõppekogunemine toimus möödunud aasta novembrikuus.
Eesti reservarmeele tuginev riigikaitsemudel on tõestanud elujõudu ja tõhusust heidutusvahendina. Julgeolek ei teki iseenesest, seepärast peab Eesti korraldama ka rahuajal regulaarselt õppuseid, et säilitada ja tõsta reservstruktuuri kiirreageerimise võimet.
Peale selle kutsub kaitsevägi regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase, etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm.