Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja
Valitsus kinnitas eile heakskiidetud COVID-19 piirangute korralduse, mis kõige enam mõjutab Harjumaad ja Ida-Virumaad. Lisaks hakkab üle-eesti homsest kehtima 50 protsendi ruumitäitumuse nõue jumalateenistustele siseruumides. Uued maakondlikud piirangud kehtivad esmaspäevast, 28. detsembrist kuni 17. jaanuarini.

Piirangud Harjumaal ja Ida-Virumaal

Keelatud on meelelahutusteenuste osutamise kohtades viibimine

Külastajad ei või viibida meelelahutusteenuse osutamise kohtades. Viibida ei tohi näiteks kasiinodes, keegli- ja piljardisaalides, täiskasvanute klubides ega mujal taolistes kohtades. Meelelahutusteenuseid ei või tarbida ka majutusettevõtete juures. Samas majutusteenust kasutada tohib ning ööbida saab nii Harjumaal kui ka Ida-Virumaal.

Toitlustusettevõtted ei tohi külastajaid võõrustada

Toitlustusettevõtted peavad sulgema klientidele uksed kohapealseks ajaveetmiseks, külastajatele peavad olema suletud kõik ettevõtte müügi- ja teenindussaalid. Toidu kaasamüük ning sellega seotud kullerteenus jääb lubatuks.

Spordiobjektid

Külastajate jaoks peavad uksed sulgema kõik spordiobjektid siseruumides, näiteks spordiklubid, saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad. Sportimisega seotud piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele, sealhulgas Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade mängijatele; riigi sõjalise kaitse ja siseturvalisusega seotud tegevustele ning erivajadustega inimestele, sh sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamisele.

Sportimine, huvitegevus, täiendkoolitus

Sisetingimustes on keelatud noorsootöö, huvitegevus ja –haridus, täienduskoolitus ja –õpe, samuti sportimine ja treenimine. Õues on kõik need tegevused lubatud kuni kümneliikmelises rühmas, kellele võib lisanduda juhendaja või treener. Huvitegevuse ja täiendkoolituse piirang ei laiene erivajadustega inimestele, samuti ei kohaldata seda riigi sõjalise kaitse ja siseturvalisusega seotud tegevustele.

Kultuur

Muuseumid ja näitusasutused peavad külastajate jaoks oma ruumid sulgema. Õues tohib külastajate rühma suurus olla kuni 10 inimest ning kokku ei tohi puutuda teiste rühmadega.

Avalikud koosolekud ja üritused

Siseruumides on keelatud avalikud koosolekud ja üritused, sealhulgas konverentsid, teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid. Õues tohib avalikest üritustest ja koosolekutest osa võtta kuni kümneliikmelises rühmas ning kokku ei tohi puutuda teiste rühmadega. Avalik väliüritus peab lõppema kell 22.

24. detsembrist hakkab kehtima 50-protsendiline ruumitäitumuse piirang avalikele jumalateenistustele

Üle Eesti hakkab kehtima jumalateenistuste ja usuliste talituste puhul 50-protsendiline ruumitäitumuse piirang. Siseruumides tohib pühakojas, kus pole statsionaarseid istekohti, üritusest osa võtta kuni 250 ja statsionaarsete istekohtadega üritusest kuni 400 inimest. Välitingimustes tohib avalikest jumalateenistustes või usulistest talitustest osa võtta kuni 500 inimest.

Siseruumis tuleb jätkuvalt kanda maske, tagada desinfitseerimisnõuete täitmine ja järgida muid viiruse leviku tõkestamise abinõusid. Maskikandmisele kehtivad tavapärased erandid: maske ei pea kandma alla 12-aastane laps või kui maski kandmine on tervislikul või mõnel muul põhjusel vastunäidustatud.

Hariduselu piirangud kestavad üldhariduskoolidele 10. jaanuarini (k.a.)

Valitsus pikendas hariduselu piiranguid kuni 10. jaanuarini (kaasa arvatud) 2021. Piirangute pikenemine puudutab üldhariduskoole, kutseõppeasutusi, rakenduskõrgkoole ja ülikoole. Nendes koolides, kus vaheaeg lõpeb enne 10. jaanuari, võib 1.-4. klass alustada õppetööd koolimajas. Piiranguid, mis hakkavad kehtima pärast 10. jaanuari, arutab valitsus kabinetinõupidamisel järgmisel nädalal.

Ühendkuningriigist saabuja eneseisolatsioon pikeneb kümne päeva asemel 14 päevani

Ühendkuningriigist tulijatele on alates 28. detsembrist isolatsioonipeeriood kümne asemel 14 päeva. Alates esmaspäevast pole võimalik pärast reisijärgset esimest negatiivset  SARS-CoV-2  testitulemust vältimatuid tööülesandeid täita. 14-päevast isolatsiooni saab lühendada üksnes kahe negatiivse tulemusega testi tegemisega: esimene peab olema tehtud vahetult pärast reisi ning teine mitte varem kui 7. päeval pärast esimese testi tulemuse kättesaamist.

Kõiki viiruse leviku tõkestamise abinõusid järgides tohib inimene elukohast lahkuda üksnes arsti, politsei või päästeametniku suunamisel, hädaohtlikus olukorras, samuti igapäevaseks toimetulekuks hädavajaliku hankimisel. Minna tohib ka õue juhul, kui on võimalik täielikult vältida kontakte teiste inimestega.

Täpsem info Ühendkuningriigist reisimise kohta: https://vm.ee/et/uudised/balti-riikide-valisministrid-leppisid-kokku-eri…

Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab korralduse ja selle seletuskirja kodulehel kriis.ee.

23. detsembri seisuga on Eesti COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 viimase 14 päeva nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta 545,91. Viimase ööpäevaga lisandus 5824 testi tulemust, nendest 664 olid positiivsed. Haiglaravil on 371 patsienti, juhitaval hingamisel on 19 patsienti. Kokku on Eestis koroonaviiruse tagajärjel surnud 187 inimest. 50. nädalal toimus 8,8% nakatumistest muu kontakti kaudu haigega, sealhulgas huviringis, üritustel, sõpruskonnas, elukohas, trennis, koguduses ja kloostris.

Viimased uudised