Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus otsustas toetada Siseministeeriumit 32,6 miljoni euroga seoses praeguse kriitilise julgeolekuolukorraga.

Ministeerium plaanib lisarahaga tõhustada ohu- ja reageerimisvõimekust, tugevdada piirivalvet ja elanikkonnakaitset, arendada vaatlusvõimet ning evakuatsiooni planeerimist ja võimestada võimaliku massilise ebaseadusliku piiriületuse tõkestamist.

Siseminister Kristian Jaani sõnul kinnistab mittesõjalise osa toetamine riigikaitse arengukavas väljatoodud eesmärki – pühendada senisest enam tähelepanu mittesõjalistele võimearendustele. „See ongi laiapindne riigikaitse. Nii sõjaline kui ka mittesõjaline osa moodustab ühise heidutuse ja kaitsevalmiduse. Valitsuse otsus eraldada raha lisaks Kaitseministeeriumile ka Siseministeeriumile, Välisministeeriumile kui ka Kultuuriministeeriumile, rõhutab mittesõjaliste tegevuste olulisust riigikaitses,“ märkis minister.

„Peame võtma väga tõsiselt seda, mis toimub meie partnerriikidega lähiregioonis nagu näiteks Ukraina, Leedu ja Poolaga. Reaalsed tegevused ja valmisolek on signaaliks kõigile, et võtame olukorda tõsiselt ja oleme valmis ka tegudeks,“ märkis minister.

„Seejuures oleme viimase viie aastaga oma võimeid jõudsalt arendanud. Oleme suurendanud kahekordselt PPA kiirreageerimisvõimekust ning taganud neile selleks vajaliku varustuse, väljaõppe ja sõidukid. Oleme arendanud Päästeameti demineerijate varustust ning Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskuse sidevõimekust.“

„Nüüd saame jätkata oma võimekuste arendamist. Meie eesmärk on ohule võimalikult varakult jälile saada, ennetada ja vajadusel tõrjuda Eesti põhiseaduslikku korda ja iseseisvust ähvardavaid ohte ning vältida võimalike sündmuste eskaleerumist,“ märkis Jaani.

Viimased uudised