Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Homme, 15. septembril alustab kümnendat õppeaastat väljaspool Eestit elavate eestikeelsete laste Üleilmakool, kus õpib juba 300 õpilast 33 riigist.

Haridus- ja Teadusministeeriumi keelepoliitika osakonna juhataja Andero Adamson märkis, et Üleilmakool pakub suurepärast võimalust õppida eesti keelt, kirjandust ja teisi õppeaineid eesti keeles, et hoida ja parandada laste eesti keele oskust välismaal elamise ajal ning soodustada Eestisse tagasipöördumist tulevikus. „Üleilmakooli õpetajate tehtud töö tagab lastele hea emakeeleoskuse, mis on väga oluline lapse eesti identiteedi kujunemisel. Eelmise õppeaasta lõpuks on pöördunud Eestisse tagasi 25 last, kes õppisid vähemalt ühe õppeaasta Üleilmakoolis. Seal omandatud eesti keele oskus ning teadmised on suureks toeks õpingute jätkamisel Eestis,“ ütles Adamson.

Üleilmakooli juht Helja Kirber lisas, et lapsevanemad on andnud tagasisidet, et Üleilmakoolis eesti keele ja eesti keeles õppimine aitab laiendada sõnavara ja toob esile teemasid, mida igapäevases suhtlemises pole. Individuaalseid ja väikese rühma veebitunde peetakse kasulikuks ja vajalikuks, sest keeleõppija saab ise rääkida ja tekib elav suhtlemine, mis kuulub keeleõppimise juurde.

Põhikooliealistel õpilastel on e-kursustel võimalik õppida eesti keelt ja kirjandust, Eesti ajalugu, ühiskonnaõpetust, Eesti geograafiat ja matemaatikat kokku 29 erineval kursusel. Kõige rohkem õpitakse eesti keelt, paljud õpilased õpivad mitmel kursusel. Populaarsed on eesti keele kui võõrkeele kursus ning 16-26aastaste noorte eesti keele kursus. Väga paljud pered soovivad lisaks kirjalikule kursusele ka individuaalseid veebitunde ja õppeaasta jooksul korraldatakse erinevatele rühmadele videokohtumisi.

Üleilmakool teeb koostööd New Yorgi Eesti Kooliga, mille juhataja Merike Barborak õpetab Ameerika Ühendriikides elavaid lapsi. Üleilmakoolis õpetavad Krista Arro, Tjorven Siiboja, Lee Laurimäe, Tiina Maripuu, Kerttu Maripuu, Helja Kirber, Piret Rannast, Sirje Sild, Karolina Antons, Kaari Rodima, Maibritt Kuuskmäe, Kerli Liksor, Kristi Oolo, Kristiina Rattasepp, Liivi Heinla, Liina Särkinen ja Leelo Kivirand.

Üleilmakoolis on õpilasi Austraaliast, Malaisiast, Jaapanist, Argentiinast, Mehhikost, Ameerika Ühendriikidest, Ugandast, Marokost, Iisraelist, Valgevenest, Norrast, Suurbritanniast ja Šveitsist ning peaaegu kõigist Euroopa Liidu riikidest.

Üleilmakooli tegevust korraldab Eestikeelse Hariduse Selts ning toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Viimased uudised