Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valga VV

Valga linna Voorimehe pubi juurde paigaldati uus valvekaamera, et tagada meelelahutusasutuse esisel tänaval avalik kord. Mitmed viimasel ajal pubi ees aset leidnud intsidendid on näidanud, et inimeste hilisõhtuseks kogunemiskohaks kujunenud paik vajab tõhusamat järelvalvet.

Vallavalitsuse ja politsei esindajate kohtumisel Voorimehe pubi peremehega leiti, et Kuperjanovi tänavale oleks vaja täiendavat kaamerat, mis salvestaks pubi esisel tänaval toimuvat ning võimaldaks probleemide korral isikuid tuvastada. Tänaseks on uus valvekaamera paigaldatud ning töös.

„Kaamera, mis sai Voorimehe pubi juurde paigaldatud on tegelikult üks paljudest. Leidsime, et see oli vajalik, et oleks pidev kontroll olemas. Pubis sees on küll kord kehtestatud, aga sellest olenemata kogunevad ikkagi inimesed ka pubi ette tänavale ja selle eest Voorimehe pubi omanikud otseselt vastutada ei saagi. Loodamegi kaamera olemasoluga erinevaid konflikte vältida ning ka patrull hakkab seal tihedamini käima,“ rääkis piirkonnapolitseinik Marek Käis.

Valga vallavanema Margus Lepiku sõnul on oluline, et Voorimehe pubi püsiks ikka avatuna, kuna tegu on hetkel Valgas ainukese meelelahutusasutusega. „Kuna see on ainus koht, kus vallarahvas taoliselt koguneda saab, siis on meie jaoks väga oluline, et tegu oleks ka turvalise kohaga. Seega koostöös Voorimehe pubiga ja politseiga otsustasimegi valvekaamera kasuks,“ sõnas Lepik, kelle hinnangul mõjub juba kaamerate olemasolu sageli distsiplineerivalt ja aitab korrarikkumisi ära hoida.

Viimased uudised