Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valgas pikali kukkunud naine ei suutnud ise edasi liikuda ja pidi kiirabi ootama üle poole tunni.

Juhtum leidis aset esmaspäeva lõuna paiku Jakobi tänaval. Maas istuvat keskmisest kogukamat naist märkas mitu läheduses viibinud inimest, kes teda abistama tõttasid. Mitu neist helistas ka häirekeskusesse, et kutsuda kohale kiirabi – teadaolevalt oli helistajaid vähemalt neli, vahendab Postimees.

Meedikute saabumine võttis aga omajagu aega. Kiirabi saabus ühe pealtnägija sõnul alles 50 minutit pärast esimese väljakutse tegemist. Häirekeskuse kommunikatsiooniosakonna juhataja Sigrid Karu andmetel jõudis see sündmuskohale siiski veidi varem: 34 minutit pärast väljakutset.

Seni hoolitsesid kukkumisel ennast vigastanud naise eest juhtunut märganud head inimesed. Talle viidi ühe pealtnägija sõnul tool ja tekk ning pakuti ka sooja teed. Kolm naise ümber olnud inimest proovis abistatavat ka toolile istuma saada, et kannatanu ennast maas ei külmetaks. Kahjuks neil tooliletõstmine ei õnnestunud.

Sigrid Karu ütles, et häirekeskus sai teate Valgas Jakobi tänaval juhtunud õnnetusest kell 13.51. „Kahjuks olid Valga mõlemad kiirabibrigaadid sellel hetkel hõivatud teiste väljakutsetega ja brigaad tuli saata Tõrvast. Kiirabi jõudis abivajajani kell 14.27 ehk 34 minutit pärast väljakutset,” täpsustas ta.

Häirekeskus on juhtunut analüüsinud ja tuvastanud, et kõnealuse õnnetuse puhul oleks saanud toimida teisiti. Näiteks kell 14.15 oleks saanud kaasata väljakutselt vabanenud Valga kiirabibrigaadi, kuid seda ei tehtud. On tõenäosus, et kiirabi oleks siis jõudnud abivajajani umbes kümme minutit varem.

Kommentaarid

Viimased uudised