Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valga vallavalitsus

Alates 1. juulist saavad Valgamaa inimesed nautida maaliinide bussides tasuta sõitu. Valga vallavalituses arutati ühistranspordi korraldust linnas ja vallas ning jõuti arvamusele, et ka linnaliinidel peaks bussisõit rahvale tasuta olema. 

Valgamaal hakkab olema nii, et 1. juulil astub inimene bussi, ütleb oma sihtkoha, saab nullpileti ja istub kohale. Tasuta bussidele pannakse ette sinine silt, kuhu on valges kirjas kirjutatud „tasuta”.

„Kuna Valga linnas ja vallas toimiv bussiliinide võrk on tihedalt seotud maakondlike bussiliinidega, oleme otsustanud võtta suuna tasuta bussisõidule Valga linna piires,” ütles Valga vallavanem Margus Lepik. Bussiliikluse süsteemi ühtlustamiseks on vallavalitsusel plaanis juba augustikuus toimuvale vallavolikogu istungile esitada eelnõu Valga linnaliinidel tasuta bussisõidu rakendamise kohta. Seni tuleb sõitjatel aga linnaliinibussis endist viisi enesele pilet lunastada.

Alates järgmisest kooliaastast pole Valga vallas ka eraldi toimivaid õpilasliine. Endised kooliliinid ühildatakse maakonnas toimivate bussiliinidega ning valla koolide õppurid saavad kooli ja koju tasuta maakondliku ühistranspordiga. Täpsemat infot õpilastranspordi kohta jagavad koolid enne uue õppeaasta algust. Suuri muutusi endiste kooliliinide kohaldamine maakonna bussiliinidega õpilastele kaasa ei too. „Valga vallavalitsuse ametnikud on koostöös Valgamaa ühistranspordikeskuse töötajate ja koolijuhtidega läbi viinud põhjalikud arutelud ning paika pannud vastavad bussiliinide marsruudid, kellaajad  ja peatused, mis peaksid rahuldama kõikide bussisõitu kasutavate õpilaste koju ja kooli saamise,“ rääkis Lepik.

Et teada saada, millistel liinidel saab 1. juulist sõita tasuta ja millistel mitte, võib helistada ühistranspordikeskuse tasulisele infotelefonile 12550 ning sealt uurida. Tulevikus on võimalik infot näha ka Valga bussijaamas stendil ning internetis.

Kommentaarid

Viimased uudised