Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eskiis: In Project Studio Barcelona S.C.P & OÜ Keskkonnaprojekt

Valga-Valka kaksiklinna keskus valmis 2020. aasta lõpus. Pandeemia levik tegi toona avamisürituse planeerimisse oma korrektiivid, kuid nüüd aeg kahe linna ühine keskus pidulikult avada.

Tänukõnedega alustatakse kell 13.00 Valka keskväljakul. Kohal on mõlema riigi valitsuse, Eesti-Läti programmi, ehitaja TREV-2 Grupp ning Valga ja Valka omavalitsuste esindajad. Hispaaniast saabub valminud keskväljakut avama ka arhitektuurilise lahenduse üks autoritest Jordi Safont-Tria.

Kõigil huvilistel on võimalik osa saada lindilõikamise tseremooniast, mis toimub Konnaoja uuel sillal algusega umbes kell 13.50.

Lisaks traditsioonilisele lindilõikamisele, mis kaks linna taas üheks tervikuks ühendab, on kavas ka täiesti unikaalne etteaste. Kui Valga-Valka kaksiklinna keskuse loomisega taasühendati Eesti Valga ning Läti Valka linnad ning kujundati Konnaoja kallastele kaasaegne piiriülene linnaruum, siis sümboolselt ühendab Valga ja Valka omavahel ka kartmatu slackliner Jaan Roose, kes 25 meetri kõrgusele tõmmatud peenel tasakaaluliinil kõndides esmakordselt sõna otseses mõttes piiri ületab.

Viimased uudised