Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Anastasya Kikkas

Kolmapäeval, 22. augustil jõuavad EV100 suvise peonädala sündmused Valka. Kell 18 avatakse uus Valga keskväljak, avamisele järgneb Politsei- ja Piirivalveorkestri „Mööda piiri“ kontsert ning Tour d’ÖÖ ühissõit ratastel Valga linnatänavatel.

„Kuigi EV100 suvise peonädala sündmused toimuvad üle Eesti, siis täna on tähelepanu keskpunktis Valga,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Linn on juubelisuve tipphetke tähistamise suurelt ette võtnud. Rahvale taasavatakse Valga keskväljak, mis saab järgnevate kontsertide ja ühistegevustega ka koheselt kasutusse võetud,“ rõõmustas Rohumaa.

Valga uus linnasüda, mis on rajatud EV100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames, avatakse kell 18. Kell 19 jätkuvad juubelipidustused vastavatud linnaväljakul Politsei- ja Piirivalveorkestri kontsertiga „Mööda piiri“.

Kell 21 Valgas Tour d’ÖÖ Eesti juubelile pühendatud jalgrattatuuri kuues sõit. Õhtu lõpetab ilutulestik kell 22.30 ning ööpalvus Valga Jaani kirikus.

Valik EV100 suvise peonädala kuuenda päeva sündmustest:

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumise aastapäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suvine peonädal algas 17. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil muinastulede ööga üle Eesti. Enam kui 200 suure suvise peonädala sündmust leiab www.ev100.ee.

Viimased uudised