Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Valga VV

Valga Põhikooli juhtkond pöördub oma lapsevanemate ja õpilaste poole seoses asjaoluga, et Valgas on hetkel nakatumisnäitaja väga kõrge.

Järgneb kooli pöördumine:

Vaatamata sellele, et alates esmaspäevast, 17. maist on üleriigiliselt lubatud kõik õpilased uuesti kontaktõppele, peame vajalikuks suhtuda sellesse ettevaatusega ning võimaldama võimalikult vähe kontakte. Piiranguid on küll leevendatud, kuid arvestades käesoleva olukorraga, kus kooli peaks naasma ca 750 õpilast, suureneb märgatavalt risk nakkuse levikuks.

Mitmed vanemad avaldasid käesoleva nädala lõpus soovi jätta lapsed kuni õppeaasta lõpuni distantsõppele. Sellest tulenevalt anname teada, et kui vanemad soovivad ja õpilane on siiani saanud oma õpingutega tublisti hakkama, võib laps jätkata vanema vastutusel õppeaasta lõpuni distantsõppel.
Jätkuvalt kõrge nakatumisoht on pannud meid muretsema ka läheneva eksamiperioodi pärast. Kui eneseisolatsioon või haigestumine peaks langema eksamitega samale perioodile, ei saa õpilane eksameid sooritada.

Eksami sooritamine on kooli lõpetamise kohustuslikuks tingimuseks, mistõttu tuleb sellisel juhul õpilasel sooritada järeleksam. Kui aga õpilane puudub mitmelt eksamilt, siis peab ta need kõik hiljem järele sooritama ning võib tekkida olukord, kus enne lõpuaktust ei jõua kõiki eksameid teha.

Selleks, et pakkuda õpilastele võimalikult turvalist kooli lõpu- ja eksamiperioodi, otsustas kooli juhtmeeskond koos õpetajate ja koolipidajaga, et alates esmaspäevast, 17. maist on lõpuklassidel ehk 9. klassidel turvalisem õppida distantsilt. Kui õpilasel on vaja veel õpetajatelt suunamist ja tuge saada või teatud ülesandeid järele vastata, saab ta seda aineõpetajaga kokkuleppel teha.

Õpilased peavad kindlasti järgima koolimajas kõiki turvanõudeid nakkusohu vähendamiseks. Alates 5. klassist tuleb koolihoones kanda maski või visiiri. Oluline on sageli käsi pesta või desinfitseerida. Vahetundidel soovitame viibida võimalikult palju õues, nii palju kui võimalik, tuleb vältida erinevaid kontakte.

Kui otsustate, et teie laps jääb distantsõppele, siis palume anda sellest teada elektroonilise päeviku keskkonnas.

Viimased uudised