Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

President Kaljulaid on täna ja homme riigivisiidil Portugalis. Visiidi eesmärgiks on süvendada kahe riigi koostööd eeskätt digi- ja julgeolekuvaldkonnas. Riigipead saadab visiidil esinduslik Eesti ettevõtjate delegatsioon.

Täna kohtub riigipea Portugali presidendi Marcelo Rebelo de Sousaga, peaminister Antonio Costaga, parlamendi esimehe Eduardo Ferro Rodriguesega ning innovatsiooniminister Mariana Vieira da Silvaga ning külastab Eesti idufirma Monese Lissaboni kontorit. Homme on kavas tutvumine vähiravikeskusega Champalimaud, Lissaboni mereväebaasi, NATO koolituskeskuse ning Eesti ettevõtte Pipedrive külastus.

Vabariigi Presidenti ja hr Georgi-Rene Maksimovskit saadavad visiidil lisaks 25-liikmelisele äridelegatsioonile Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, IT- ja ettevõtlusminister Rene Tammist, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ning Kaubandus-Tööstuskoja juht Toomas Luman.

Riigivisiit on kahe riigi omavahelise suhtlemise kõige pidulikum vorm. Aastas teeb Eesti Vabariigi president reeglina 1-2 riigivisiiti ning võõrustab teist sama palju.

Lissabonist suundub riigipea töövisiidile Venemaale ning tagasi Eestisse jõuab reedel 19. aprillil.

Viimased uudised