Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuldne sügis kutsub liikvele! Siit leiad lühikese ülevaate, mida põnevat peagi algaval koolivaheajal Põlva- ja Võrumaal koos laste ja sõpradega ette võtta. 

Eeloleval pühapäeval, 21. oktoobril valmistatakse Räpina loomemajas moosimusisid, krõbedaid vahvleid ja soolapulki. Väiksele kokkamise koolitusele oodatakse kooliealisi lapsi.

Seto Talumuuseumis toimuvad koolivaheaja õpitoad, kus räägitakse vanadest mõõtühikutest (naglast verstani); küpsetatakse kukleid ja tutvustatakse toiduvalmistamise kombeid eelmise sajandi Setomaal; harjutatakse pakutrükki ning soolataignaga voolimist. Lisaks on võimalus osaleda muuseumi restauraatori töötunnis. Saatse muuseum pakub ajaloo hõngulist matkaprogrammi „Pihla piiriraja pajatused“.

Järgmisel neljapäeval ja reedel, 25. ja 26. oktoobril kutsub Eesti Maanteemuuseum lapsi alates 7. eluaastast ühepäevasesse laagrisse. Kummalgi päeval viiakse läbi animatsiooni töötoad, kus iga osaleja saab kätt proovida multifilmi tegemisega. Lisaks saab 28. oktoobrini vahva mängujuhise abil avastada Maanteemuuseumi lastemuuseumit ja peamaja näitust „Head teed!”.

Erinevaid tegevusi pakuvad ka Põlvamaa noortekeskused Vastse-Kuustes, Ahjal, Lahedal, Moostes, Põlvas ja Verioral. Lapsi ootavad külla ka Põlva keskraamatukogu, Peri raamatukogu ja Linte raamatukogu-külakeskus.

Värskelt minispaa Sõstar avanud hotell Pesa ning Cantervilla loss pakuvad koolivaheajaks perepuhkuse pakette! Tutvu lähemalt: www.kagureis.ee ja www.cantervilla.ee.

Filmisõpradele näitavad filme Põlva Kultuuri- ja huvikeskus ning Võru Kannel. Täpsemad kinokavad leiab aadressidelt: www.kultuurikeskus.ee ja www.vorukannel.ee.

Koolivaheajalisi ootavad ka Põlva Edu keskuse bowlingurajad ja Suure Munamäe vaatetorn!

Lisainfo:

www.visitpolva.ee ja FB: Põlvamaa Turism

www.visitvoru.ee ja FB: Võrumaa Turism

www.visitsetomaa.ee ja FB: Visit Setomaa

Viimased uudised