Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politseile on teada antud kahest juhtumist, mille puhul veebis kauba müüjatelt on endalt arve pealet raha maha võetud.

Politsei poole pöördus Kambja vallas elav naine, kes interneti keskkonnas nahktagi müüs. Naisega võttis läbi whatsappi ühendust ostja, kes saatis müügitehingu kinnitamiseks naisele tundmatu lingi. Müüja kinnitas tehingu ning oodatava tasu asemel avastas müüja, et hoopis tema enda kontolt on maha läinud 230 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Sarnase skeemi kaudu sai petta ka Luunja vallas elav naine, kes niisamuti soov.ee keskkonnas lemmiklooma kraapimispuud müüs. Ka temaga võttis läbi whatsappi ühendust ostja, kes palus turvalise interneti ostu kinnitamiseks müüjal klikkida saadetud lingile. Seda müüja ka tegi, ta kinnitas tehingu oma Smart ID-kaadi koodiga ning avastas seejärel, et tema enda pangakontolt on kadunud 233 eurot.

Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises. Oma vara kaitseks soovitab politsei enne müügitehingute sõlmimist kontrollida tehingupartneri tausta ning mitte mingil juhul ei tohiks tundmatutele lehekülgedele sisestada oma isikuandmeid ega pangakoode.

Viimased uudised