Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Erakoole ähvardab Eestis sulgemine, kuna keskvalitsus on pannud vastutuse erakoolide tegevuse eest omavalitsustele. Kui omavalitsus heakskiitu ei anna, siis jääb kool toetusest ilma.

Riik on erakoolidele kehtestanud ranged reeglid, mille seas on ka nõue, et kool peab saama heakskiidu kohalikult omavalitsuselt. Kui omavalitsus seda ei anna, jääb erakool olulisest rahalisest toest ilma, sedastab ajakirjanik Mirjam Nutov Vikerraadio päevakommentaaris.

Alates käesolevast aastast ripub nii Eestis tegutseva 55 erakooli kui seal õppivate ligemale 10 000 lapse saatus juuksekarva otsas. Nimelt alates tulevast, 2020. aastast on kohalik omavalitsus see, mis peab andma nõusoleku, kas riik peaks toetama erakooli või mitte. See tähendab, et hiljemalt käesoleva aasta sügiseks tuleb omavalitsustel selles osas otsus teha.

Kui omavalitsus otsustab, et erakool pole vajalik, lähevad riigi rahakotirauad lukku ehk teisisõnu jääb kool ilma tegevustoetusest. See on nn pearaha, mis käib iga õpilasega kaasas: käesoleval aastal on see õppuri kohta 91 eurot kuus. Lisaks makstakse erakoolidele haridustoetust, mille eest tasutakse õpetajate palgad.

Võrumaa näitel tähendaks omavalitsuse negatiivne otsus Krabil tegutsevale erakoolile rohkem kui 26 000 euro suurusest tegevustoetusest ilmajäämist. See on pragu Võrumaal Rõuge vallas kõige kuumem teema number üks.

Viimased uudised