Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Alates sellest, kui maailma tabas esimene COVID-19 laine, on palju muutunud. Eriti selles osas, kuidas me praegu elame. Registreeriti miljoneid hukkunuid ja haigusjuhtumeid, samal ajal kui maailma majanduses ja teistes sektorites langes toodang ja tööhõive tohutult.

Uskuge või mitte, aga mitmest genoomi andmebaasist selgus, et SARS CoV-2 viiruse teadaolevaid variante on üle 1000. Tegelikult avastati Vietnamist uus variant. Terviseminister Nguyen Thanh Long ütles, et uus tüvi levib õhus kiiresti.

See on väidetavalt India ja UK COVID-19 variantide hübriid. Isegi praeguste vaktsiinide juurutamise programmidega erinevates riikides on siiski soovitatav koju jääda ja hoida end hõivatud siseruumides toimuvate tegevustega, näiteks oma lemmik online kasiinos mängimisega.

„COVID-19 neljas laine Vietnamis hõlmas tööstuspiirkondade nakkusi, mitmeid nakkusallikaid ja mitmesuguste koronaviiruse variantide olemasolu. See levib väga kiiresti ja seda on väga raske kontrollida”, teatas Nguyen.

Siiani pole selge, kas kahtlustatav uus variant oli COVID-19 juhtude äkilise tõusu põhjus. Ka Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kinnitas, et viiruse evolutsiooni töörühm teeb koostööd Vietnami tervishoiuametnikega, et kinnitada, kas juhtumid on tõesti uue koroonaviiruse variandi tõttu.

„Me ei ole Vietnamis teatatud viiruse varianti veel hinnanud. Eeldame, et viiruse ringluses ja arengus ning sekveneerimisvõime suurenemises kogu maailmas on jätkuvalt rohkem teisendeid,” ütles WHO COVID-19 tehniline juht Maria Van Kerkhove.

„Mõistame, et on tuvastatud B.1.617.2 variant, millel võib olla täiendav mutatsioon, kuid anname lisateavet kohe, kui see on olemas,” lisas ta.

Turvalisus uute COVID-19 tüvede keskel

Mõnes maailma piirkonnas levinud uute COVID-19 tüvedega peaksid kõik olema ettevaatlikud ja järgima kindlasti kõiki meditsiiniekspertide soovitatud ennetusmeetmeid. See hõlmab maskide kandmist, sotsiaalset distantseerumist, rahvarohkete kohtade vältimist ja vaktsineerimist.

Isegi kui olete juba vaktsineeritud, on siiski parem ohutusnõudeid jälgida. Mõelge sellele kui kaitsekihile, mitte vaktsiinile, mis muudab teid COVID-19 suhtes immuunseks.

On neli väga soovitatavat vaktsiini. Need on Pfizer-BioTech, Moderna, AstraZeneca/Oxford ning Johnson&Johnson.

  • Pfizer-BioNTech – vähemalt 12-aastastele (2 süsti 21-päevase vahega)
  • Moderna – vähemalt 18-aastastele (2 süsti 28-päevase vahega)
  • Johnson&Johnson – vähemalt 18-aastastele (1 süst)
  • AstraZeneca/Oxford – vähemalt 18-aastastele (2 süsti 28-päevase vahega)

COVID-19 vaktsiinid on enamasti ohutud vähemalt 18-aastastele, sealhulgas neile, kellel on selliseid haigused nagu neeruhaigus, astma, hüpertensioon ja kroonilised infektsioonid.

Vaktsineerimise kohas on soovitatav viibida vähemalt 15 minutit. Selle eesmärk on tagada, et tervishoiutöötajad saaksid teid aidata, kui toimub allergiline või muu ebatavaline reaktsioon. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on:

  • kerge palavik,
  • käte valulikkus,
  • peavalu,
  • väsimus,
  • lihas – ja liigesevalud.

Kui kõrvaltoimed mõne päeva pärast ei kao, tuleks pöörduda oma perearsti poole. Enne COVID-19 vaktsiini saamist on valuvaigistite, näiteks paratsetamooli, võtmine keelatud, kuna sellel võivad olla muud kõrvaltoimed. Valuvaigisteid võib võtta pärast vaktsineerimist.

Isegi uute tüvede korral on ikkagi hea näha, et lõpuks on üldsusele vaktsiinid kättesaadavaks tehtud. Varsti võib kõik normaliseeruda. Seni jääge koju ja mängige oma lemmik online kasiino mängu.

Viimased uudised