Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Koos teiste reservväelastega värskendavad õppusel Siil 2025 oma riigikaitselisi oskusi ka Kaitseliidu väljaõpetatud maakaitserühmad ehk ussisõdalased.

Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna Võrumaa maleva ussisõdalased said õppusel Siil enda ülesandeks teha koostööd liitlasüksustega ning tagada neile lähijulgestust. Maakaitserühma võitlejad pidid liitlaste lähijulgestuse tagama nii kaitstava üksuse paiknemisalal kui ka rännakutel.

„Meil on liitlastega väga hea koostöö. Oli olukord, kus meie üksus pidi eemalduma, aga liitlased andsid enda ülematele märku, et nad vajavad meie üksust. See on meie jaoks suur asi kui liitlased ise ütlevad, et nad vajavad meid,” ütles Võrumaa maleva maakaitse 3. kergjalaväerühma ülem nooremseersant Koit Piirisild.

Maakaitse on kaitseväe sõjaaja koosseisu kuuluv territoriaalne struktuur, mis katab ühtse tiheda turvavaibana kogu Eesti. Maakaitse struktuur on mehitatud sõjaaja ametikohtadele määratud reservväelaste ja kaitseväekohustuse võtnud kaitseliitlastega.

„Ühtekuuluvustunne aitab meil motivatsiooni kõrgel hoida. Kõik mis me teeme on seotud nende inimestega, kes on meie ümber. Me oleme paljuski sama kandi mehed ja meil on mitmeid ühiseid tuttavaid,” ütles Võrumaa maleva maakaitse 3. kergjalaväerühma jaoliige reamees Glen Kelp.

Sõja korral jätkab maakaitse sisejulgeoleku toetamist oma tagalaalal. Nendel aladel, kuhu vastane on juba jõudnud, peab maakaitse teiste üksustega koordineeritud iseseisvat vastast kulutavat lokaalset lahingut ning jääb vastase tagalasse toetama vastupanuvõitluse korraldamist.

Kui kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste vastutusala määratakse kriisi ning sõja korral lahinguplaani järgi, siis maakaitseüksuste vastutusala on püsivalt sama, jäädes kindlatele territooriumitele.

Õppus Siil 2025 on kaitseväe selle aasta suurim õppus, mille käigus harjutatakse nii sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased ja liitlasriikide sõdurid. Rahvusvahelisel õppusel osaleb enam kui 16 000 Eesti ja liitlasvägede võitlejat.

Viimased uudised