Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA president Joe Biden tõmbas ootamatult Ukrainas tagasi Venemaa ähvarduse peale sealt „heaga eemal hoida”. Biden ütles eile neljapäeval, et ei soovi minna sõtta Venemaaga.

Biden ütles, et Venemaal oleks aeg väed Ukrainast tagasi tõmmata ja lisas, et USA sanktsioonid oleks võinud palju hullemad olla, vahendab Daily Mail.

Ühtlasi pakkus Biden välja, et võiks sel suvel mõnes Euroopa riigis kohtuda Vladimir Putiniga. Biden pakkus välja, et USA ja Venemaa võiks omavahel koostööd teha.

„USA ei soovi konflikti Venemaaga,” ütles Biden, „me soovime stabiilset suhet.” Samas hoiatas Biden, et vajadusel võib ka USA sammud astuda.

Enne seda oli Biden kutsunud tagasi kaks USA sõjalaeva, mis saadeti Mustale merele pärast seda, kui Venemaa hakkas koondama vägesid Ukraina piirile. Venemaa ähvardas seepeale, et USA piirkonnast heaga eemale hoiaks.

Pärast seda sulges Venemaa Kertši väina kõigile välismaistele laevadele kuni 2021. aasta oktoobrini. Ukraina pidas seda sõja kuulutamiseks ning oli pettunud, et USA laevad tagasi kutsus. Kertši väin on Ukraina jaoks oluline, kuna sealtkaudu pääseb Mairupoli ja Berdianski sadamatesse. Kaubalaevadele on siiski läbipääs lubatud.

„Me ei taha minna sõtta Venemaaga,” ütles USA valitsuse kõrge ametnik eile neljapäeval riigi poliitikat kommenteerides.

Kommentaarid

Viimased uudised