Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA president Donald Trump.

USA president Donald Trump ega tema kampaaniameeskond ei konspireerinud Moskvaga ega teinud Venemaaga koostööd, selgub USA eriprokuröri raportist.

USA riigipea Donald Trumpi kampaaniameeskonna võimalikku kokkumängu Venemaaga uuriv eriprokurör Robert Mueller jõudis järeldusele, et ei Trump ega tema kampaaniameeskond ei teinud Venemaaga koostööd ega koordineerinud nendega tegevust, kirjutab uudisteagentuur AP justiitsministeeriumi allikale viidates.

USA justiitsminister William Barr avaldas täna neljaleheküljelise kokkuvõtte Muelleri uurimise tulemustest. Mueller uuris Trumpiga seotud küsimusi peaaegu kaks aastat.

Kirjas kongressile teatab Barr, et Mueller ei jõudnud lõplikule seisukohale küsimuses, kas Trump takistas õigusemõistmist või mitte. „Erikomisjon ei vabasta Trumpi õigusemõistmise takistamise kahtlusest,” täpsustab Barr ja lisab, raportist leiab tõendeid mõlema poole tõenduseks.

Barr lisas, et pärast justiitministeeriumi ametnikega arutamist jõudsid nad koos abijustiitsminister Rod Rosensteiniga järeldusele, et esitatud tõenditest ei piisa tuvastamaks, et president Trump takistas õigusemõistmise kulgu.

Mueller andis reedel teada, et uurimisega seoses uute süüdistuse esitamist oodata ei ole. Trumpi liitlased tõlgendasid Muelleri avaldust USA riigipea süütuse tõendusena.

The Associated Press on Twitter

The letter sent by Attorney General William Barr to Congress on the Mueller report: https://t.co/UjB5XvSBeC

Kommentaarid

Viimased uudised