Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna üliõpilaste õigusbüroo pakub 30. novembrini kõigile soovijatele tasuta õigusabi. Õigusbüroo on sel aastal tegutsenud juba kuu aega ja aidanud soovijaid kõikvõimalike õigusteemaliste küsimustega.

„Sel aastal on üliõpilaste õigusbüroo aidanud inimesi juba väga mitmesugustes õiguslikes küsimustes. Mõne näitena võib nimetada hagide ja avalduste ning ka nende vastuste koostamist perekonnaasjades, pärimise korda, lärmakate või kiuslike naabritega seotud muresid, riigiasutuste kirjade tõlgendamist ning nendele vastamist, töölepinguga seotud küsimusi, aga ka kahju hüvitamise nõuete koostamist,“ rääkis õigusteaduskonna kolmanda aasta bakalaureusetudeng Aljona Kovalenko, kes on üks büroos õigusnõu pakkuvatest üliõpilastest.

„Vahest kõige enam pöörduvadki inimesed perekonna- ja pärimisõiguslike küsimustega, sest need teemad võivad varem või hiljem puudutada igaüht,“ lisas Kovalenko.

Õigusnõu pakutakse eesti ja vene keeles. Nõustajateks on Tartu Ülikooli õigusteaduse bakalaureuseastme viimase aasta üliõpilased ja magistrandid, kellel on vajaduse korral võimalik konsulteerida oma valdkonna spetsialistide, õigusteaduskonna õppejõududega.

„Üliõpilaste õigusbüroo konsultatsioon ja kõik teenused on täiesti tasuta, olenemata sellest, kui pikaks või keeruliseks võib probleemi lahendamine kujuneda. Tihti on mured, mis tunduvad inimestele endale väga keerulised, õiguslikult lihtsasti lahendatavad ning seetõttu ei ole alati tarvis advokaadibüroosse tasulisele konsultatsioonile minna,“ ütles kolmanda aasta bakalaureuseõppe üliõpilane Aapo Rehi, kes on samuti üliõpilaste õigusbüroos nõustaja.

„Loomulikult on ka selliseid probleeme, mis paratamatult jäävad meie jaoks liiga keeruliseks, kuid sel juhul aitame klienti kas riigi õigusabi taotlusega või pöördumisega mõnda advokaadibüroosse,“ lisas Rehi.

Õigusbüroo tegutseb Tartus Näituse tn 20 ruumis 115 ning on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 16–19 ja laupäeviti kella 10–13.

Tasuta õigusabi saamiseks tuleb registreeruda telefonil 737 5299 või e-posti aadressil juuraabi@ut.ee.

Viimased uudised