Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Septembris toimub esmakordselt Eestis prantsuse-eesti jazzifestival EST-FRA Jazz Fest. Võrus on kontsert 26. septembril.
Festivalil saavad kokku kaks kultuuri ning viis omanäolist ansamblit, et tekitada kultuurideülene jazzisulam. 26.-28. septembril toimuv üle-eestiline festival seob prantsuse ja eesti muusikat ja maitseid ning tähistab Eesti Jazzliidu uue koostööprojekti algust Nantes Jazz Action’iga. Kontserdid leiavad aset Tallinnas, Tartus, Pärnus, Valgas ja Võrus.
EST-FRA Jazz Fest’i esimene osa oli 2018. aasta märtsis Prantsusmaal, Nantes’i linnas, kus kohalike prantsuse ansamblitega andsid kontserte ja töötube Kadri Voorand Trio, Peedu Kass Momentum ning Jaak Sooäär & Aleksei Kruglov 4tet.
Võru kontsert toimub kolmapäeval, 26. septembril algusega 20:00, Võru Jazziklubis (Stedingu kohvikus, Fr. R. Kreutzwaldi 15). Kontserdil astuvad üles Colunia (FRA) ja Trio Bad Habits!
COLUNIA (Prantsusmaa)
Émilie Chevillard – kromaatiline harf, Florian Chaigne – löökpillid, Gweltaz Hervé – sopran-, alt- ja baritonsaksofon, Emeric Chevalier – kontrabass.
Colunia looming on sulam eri kultuuride traditsioonilisest- ja klassikalisest muusikast ning jazzist. Ansambli kompositsioonide keskpunktis on unikaalne instrument, kromaatiline harf, mis loob piirituid võimalusi eksperimenteerimiseks ning helipildi rikastamiseks. Colunia viib kuulaja ekslema mitmekülgsete mõjutustega kaasaegse jazzi piirimaile, võimaldades ka keerulisemast muusikast leida tuttavaid värve.
colunia.com
Colunia „EP #2″: https://soundcloud.com/colunia/sets/ep-2
Colunia „Back To Bali”: https://www.youtube.com/watch?v=HwKAjfy43PI
BAD HABITS TRIO (Eesti)
Andre Maaker – kitarr, Peedu Kass – bass, Ahto Abner – löökpillid
Trio keskendub oma loomingus spontaansele koosmängule ja seikluslikkusele. Bad Habits Trio loodi 2014. aastal ja kooslus on seni andnud kontserte Eestis, Lätis ja Venemaal. Enamik trio liikmetest olid nomineeritud ka tänavusel Danske Jazziauhinnale! Bad Habits Trio andis välja ja esitles oma debüütplaati „Looking for Trouble” 2018. aasta aprillis.
Bad Habits Trio „Looking For Trouble”: https://www.youtube.com/watch?v=OED70guejn4
Bad Habits Trio „Angles”: https://www.youtube.com/watch?v=NZaBli8i3UA
Pileti saab osta eelmüügist Stedingu kohvikust (avatud T-P 11-20) või kohapealt. Ilma piletit ostmata kohta broneerida ei saa. Pileti hind 5 €, alla 12-aastastele on sissepääs tasuta.
Kommentaarid

Viimased uudised