Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Minge m***i, sitarattad, ütles Ukraina presidendi nõunik Aleksei Arestovõtš vastuseks neile Lääne nõuandjatele, kes soovitavad Ukrainal sõjas Venemaale järeleandmisi anda.

„Tulete kauplema Ukraina territooriumiga?” küsis Arestovõtš. „Kas olete täiesti aru kaotanud? Meil lapsed surevad, sõdurid, v***u, peatavad mürske omaenda kehadega, v***u. Ja nemad räägivad, kuidas peaks järeleandmisi tegema. Vot, sööge seda, v***u. Sellist asja ei tule,” ütles Arestovõtš saates Feigin Live.

Endine USA välisminister, 98-aastane Henry Kissinger soovitas Ukrainal teha Venemaale järeleandmisi, et saavutada rahu. Ühtlasi ütles Kissinger majandusfoorumil Šveitsis Davosis, et Lääs peab peatama Ukraina toetamise ja soovi Venemaad võita, vastasel korral on sellel hirmuäratavad tagajärjed tervele Euroopale.

Arestovõtš oli saates silmnähtavalt närvis ja rahulolematu. Põhjuseks on Vene vägede kiire pealetung ja Ukraina vägede taganemine viimastel päevadel.

Arestovõtš ütles, et Ukrainal on raskused, kuna mitmed riigid nagu Saksamaa viivitavad Ukrainale relvastuse saatmisega. Kui relvastus saabuks, oleks olukord hoopis teine, ütles Arestovõtš.

Ühtlasi oli Arestovõtš pahane ameeriklaste peale, kes pole saanud veel mitmik-raketiheitjaid MLRS, mida Ukraina on juba kaua aega nõudnud ja mida USA on lubanud saata.

Arestovõtš ütles, et USA juhtimisel oli videokonverents kokku 47 riigi esindajatega, kes on lubanud Ukrainat toetada, aga MLRS-e pole siiani tulnud. „See on väga halb mäng,” ütles Arestovõtš.

Arestovõtš ütles, et Prantsuse haubitsad saabusid, aga neid on ainult 6 tükki ja neist pole laiemas plaanis suurt abi.

Saksamaa pidurdab ja Ungari samuti, ütles Arestovõtš. Tema väitel pole Lääs lihtsalt valmis selleks, et Venemaa kaotab sõja. Saatejuht Mark Feigin pakkus välja, et Lääs ei soovi, et Ida-Euroopa liialt tugevneb ja pakub vastukaalu nn vanale Euroopale, mille peale ütles Arestovõtš, et see on tõele väga lähedal.

Arestovõtš ütles, et Poola ja Ukraina koos moodustavad väga tugeva jõu. Samuti võib Ukraina liitumine Euroopa Liiduga mõjutada Saksamaa ja Prantsusmaa positsioone, ütles Arestovõtš.

Arestovõtši sõnul räägitakse juba sellest, et Vene väed kavandavad uut pealetungi Ukrainale põhja poolt Tšernigivi, Sumõ ja Kiievi suunal. Seda pealetungi kavandatakse Valgevenest. Ja seda kõike põhjusel, et Läänes ei suudeta leppida Ukraina võiduga.

Arestovõtš ütles, et Läänes kardetakse Ukraina, Poola ja Balti riikide liigset tugevnemist. Arestovõtš ütles, et seda faasi võis ette aimata. Poliitikas võttis maad omakasu ning riigid hakkasid mõtlema oma huvide peale.

Putini režiim on sõja algusest võitnud võrreldes varasemaga 200 miljardit dollarit, ütles Arestovõtš. Seda oli välja öeldud Maailma majandusfoorumil Davosis. Samas aga jõuavad Butšad mujale Euroopasse, kui nüüd Ukrainat ei aidata.

Arestovõtš ütles, et Lääs ei soovi ühelt poolt Ukraina kaotust, aga ei soovi ka suurt võitu. See on võimaldanud Venemaal end koguda ja peale tungida.

Arestovõtši sõnul kestab praegune faas umbes kuu või kaks, kuni jõuab kohale suurem Lääne relva-abi, seda USA Lend-Lease’i ja muu vahendusel. Siis on võimalus olukord rindel stabiliseerida. Praegu on aga Ukraina väga raskes olukorras. Võimalikud on sissepiiramised ja asulate mahajätmised. Võimalikud on suured kaotused inimjõus.

Praegu on Ukraina saanud löögi selga oma Lääne partneritelt, samuti on majanduslik olukord väga raske, ütles Arestovõtš. Seetõttu ootab Ukrainat ees väga raske kuu. Inimesed on stressis ja paanikas. Samuti on hakatud kritiseerima Ukraina juhtkonda. Seda kõike poleks olnud, kui meie armsad Lääne liitlased oleks meile relvi andnud, märkis Arestovõtš.

Arestovõtš pöördus kõigi ameeriklaste poole: „Kus on MLRS-id, mida teil pidi olema 2000 tükki? Miks peavad meie sõdurid verd valama? Eriti veel kui teie kaitseminister on soovitanud meil võita, et seljatada diktatuuri režiim. Juttu on olnud palju, aga tegusid vähe.”

Ukrainlastele ja teistele ütles Arestovõtš, et järgmine kuu saab olema väga raske ja väga sarnane märtsikuuga, mil polnud selge, millega see kõik lõppeb.

Samas on märtsiga üks suur erinevus, märkis Arestovõtš. Kui märtsis saavutas Ukraina esimesed võidud ja meeleolu oli optimistlik, siis praegu on rindel pidev taganemine ja positsioonide kaotamine. Selline olukord kestab niikaua, kuni Lääs ei anna vajalikku toetust.

Tekib küsimus, kuhu selline asi üldse välja jõuab ja mida Lääs soovib, arutles Arestovõtš. Tema sõnul on Ukraina valmis võitlema lõpuni, kuni viimase sõdurini, seda isegi siis, kui riik peaks jääma isolatsiooni ja toetuseta. Arestovõtši sõnul on võimalik hakkama saada ka ilma Lääne abita. Korraldatakse üldmobilisatsioon ja võideldakse nagu Iisrael.

Arestovõtš hoiatas, et kui Ukraina kaotab, siis võidakse 500 000 Ukraina sõdurit kasutada Lääne vastu. Ja siis jääb juba Lääs jänni. Putin juba rääkis Hersoni oblasti ühendamisest Venemaaga, samuti Zaporižje oblasti hõivamisest. Kui Lääs tahab järeleandmisi teha, siis tegelikkuses tähendab see Ukraina kadumist mõne aja pärast, märkis Arestovõtš. „Meie iseseisvuse ja territooriumiga ei kaubelda,” lisas ta.

Hersoni oblasti liitmiseks Venemaaga on kavas korraldada referendum 11. septembril. Nüüd oodatakse Ukrainas Lääne reaktsiooni sellele.

Viimased uudised