Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Harimäe vaatetorn ja lõkkekoht. Pilt: RMK

Riigimetsa Majandamise Keskus on saanud valmis Harimäe uue vaatetorni koos juuresasuva lõkkekoha ehitusega Otepää looduspargis ja nüüdsest on kõigil loodushuvilistel taas võimalik pilvepiirilt alla vaadata ümbritsevale lummavale maastikule.

Harimäe vaatetorni uuendus ja lõkkekoha remont algas eelmisel sügisel. Uus torn on ehitatud tugeva metallkonstruktsiooniga, torni fassaad on kaetud puiduga.

RMK uued metallist vaatetornid on küll kulukamad ehitada, kuid metall peab ilmastiku meelevallas puidust kordades kauem vastu, pakkudes seega kauemaks riigimetsa sõpradele külastusrõõmu. Tornil on neli vaateplatvormi, millest kõige ülemine asub 24 meetri kõrgusel. Vaatetorn ise on 27,5 meetrit kõrge.

„Torni igal platvormil asuvad ka istepingid, kus üles ronides hinge tõmmata või niisama mõnusasti puhkepausi pidada,” kirjeldab uut torni RMK külastusala juht Malle Oras.

Ühes uue torni ehitusega võeti käsile ehitustööd ka torni kõrval asuvas lõkkekohas. Sinna rajati täiesti uus varjualune, kuhu mahub laua ümber istuma kümmekond inimest.

Lõkkekohas on ka kaetud tuletegemise koht koos pinkidega, käimla, infotahvlid ning võimalused korraga kuni kümme telki püstitada. Ühtlasi on nüüd ka mugavam parkida, autosid mahub kümmekond.

Harimäe uue vaatetorni ja lõkkekoha ehitus maksis koos käibemaksuga ligi 500 000 eurot.

Harimäe vaatetorn ja lõkkekoht on hea paik ümbritseva uudistamiseks või pikema pausi tegemiseks. Tornist avanevad lummavad vaated Otepää kõrgustikule ning Valga nõole ja Karula kõrgustikule. Tornist möödub Tartu Maratoni trass ja 15 kilomeetri pikkune Kekkosse matkarada (rada haldab Kääriku Spordikeskus).

RMK planeerib looduses liikumist hõlbustavat külastustaristut ja selle uuendamist hoolikalt, arvestades nii looduslikke tingimusi kui ka kehtivaid piiranguid. Samuti näitavad suunda regulaarselt läbiviidavate seirete ja uuringute tulemused. Kõik ikka selleks, et säilitada tasakaal kasutuse ja kaitse vahel – et külastajal oleks hea looduses puhata, tema liikumist suunav külastustaristu oleks turvaline ning esitlemist väärivad loodusväärtused saaksid külastajale ja loodusele võimalikult sobivaimal viisil tutvustatud.

RMK loodud looduses liikumise võrgustik koosneb ligi 700 külastusobjektist, mille koosseisu kuulub rohkem kui 8000 ehitist, 3300 km tähistatud loodusradu, sh RMK matkatee erinevad harud:

  • 812 km Peraküla-Aegviidu- Ähijärve;
  • 613 km Penijõe-Aegviidu-Kauksi;
  • 370 km Oandu-Aegviidu-Ikla;
  • 234 km Heltermaa-Ristna-Sarve.
  • 738 lõkketegemise kohta;
  • 61 telkimisala;
  • 72 ratastooli või lapsevankriga ligipääsetavat külastusobjekti, nendest 16 on matkarajad;
  • 54 vaatetorni ja platvormi;
  • 15 külastuskeskust, nende hulgas 6 rahvuspargi külastuskeskust;
  • Sagadi metsakeskus;
  • 20 metsamaja;
  • 27 metsaonni.

Viimased uudised