Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Nii nagu riigihalduse värske minister Janek Mäggi mõned kuud tagasi sünnitusosakondade sulgemise puhul ütles, sünnitaski esimene Lõuna-Eesti naine maantee ääres.

Nimelt nagu kirjutas sotsiaalmeedias eile Tartu kiirabibrigaadi liige, aidati väike ilmakodanik ilmale maantee ääres.

„Positiivne päeva algus 🙂 Hommikul 6:43 aitasime metsavahel autos ilmale uue ilmakodaniku Mia – palju õnne,” kirjutas brigaadi liige eile Facebookis.

Tartu Ülikooli kliinikumi pressiesindaja Kristi Tael lisas täna Delfile: „Südamlikud õnnesoovid perele ja tänu ning tunnustus Tartu kiirabile. Ema ja laps on kliinikumis kosumas, nad palusid aega puhkamiseks.”

Tänu ja tunnustuse kõrval sai Facebooki postituse teinud kiirabitöötaja otseselt tööandjalt noomida. Tartu kiirabi juhataja Ago Kõrgvee kinnitas Delfile, et pole välistatud, et see töötaja jääb isegi ametist ilma. „Võtan seletuskirja,” rõhutas ta ja ütles, et mingi karistus kindlasti järgneb. Kõrgvee selgitas, et andmekaitseseaduse kohaselt ei tohi tervisehoiutöötajad patsiendi kohta andmeid avalikustada.

Praeguseks on postitus Facebookist kustutatud. Delfi üritas ka kiirabitöötajaga ühendust saada, ent see ei õnnestunud.

Valga sünnitusosakond suleti mai keskpaigas, Põlva oma suletakse 1. oktoobril.

Riigihalduse minister Janek Mäggi sõnas aprilli lõpus „Aktuaalse kaamera” otse-eetris, et Eestis on võimalik sünnitada isegi põllu peal. „Üksteist inimest Eestis sünnitab autos, selliseid asju juhtub kogu aeg. Valgas ja Põlvas on tingimused väga head ka pärast seda, kui valdav osa sünnitajaid hakkavad seda tegema Tartus, kus on ideaalsed tingimused olemas.”

Kommentaarid

Viimased uudised