Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Tõrva VV

Valitsuse vahetusega asendusliikmena riigikokku pääsenud reformierakondlasest Tõrva vallavanem Maido Ruusmann otsustas loobuda auväärsest ametikohast Toompeal ja jätkata tööd vallavanemana.

„Tegemist oli minu elu ühe keerulisema otsusega,“ sõnas Maido Ruusmann. „Pea töötas viimased kaks päeva nagu bitcoine kaevandav arvuti, sest kõik plussid ja miinused tuli läbi vaagida,“ jätkas ta. Riigikokku minek oleks nõudnud väga kiireid ja suures ulatuses tehtavaid ümberkorraldusi vallavalitsuse töös. Samuti oleks see nõudnud isikliku elu totaalset ümberkorraldust ajal, mil Tõrva vallas on käimas läbi aegade suurimate investeeringutega ehitused: Tõrva ujulakompleks, Mulgi Elamuskeskus, Tõrva Tervisekeskus, uus staadion ja tänavavalgustussüsteem. Plaanis on veel mitmeid suviseid suursündmusi Tõrva 95. juubelisünnipäevaks. 

„Kuigi võimalus töötada riigikogus oleks olnud suurepärane võimalus rääkida kaasa Eesti tuleviku kujundamisel vastloodud koalitsioonis ja eelkõige minu südameasjaks oleval regionaalpoliitilisel teemal, siis arvestades koduvallas pooleli olevaid tegevusi kaalub koduvalla elanikele lubatu üles esindusliku ametikoha pealinnas,“ põhjendas Maido Ruusmann. „Enne tuleb ikka kodus, Tõrva vallas, asjad korda teha ja alles siis siirduda rahuliku südamega Toompeale üle-Eestilisi probleeme lahendama,“ sõnas ta. 

Ruusmann usub, et äsja ametisse nimetatud valitsus ja koalitsioonierakondade saadikud suudavad anda Eestile uue hoo nii kohalikul tasandil kui ka maailmas. Järgmistele Riigikogu valimistele 2023. aastal lubab Tõrva vallavanem minna vastu täie tõsidusega. Kuuludes Reformierakonna juhatusse loodab ta seni Eesti asjades sõna sekka öelda aga erakonna juhatuses.

Ruusmann sai 2013. aastal Tõrva linnapeaks ning omavalitsuste ühinemisega sai temast 2017. aastal vallavanem. 2019. aasta Riigikogu valimistel tegi Ruusmann silmapaistva tulemuse, kogudes 1093 häält.

Kommentaarid

Viimased uudised