Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tõrva vallavalitsus alustas sel aastal uue traditsiooniga, kui mais kuulutati välja esimene Tõrva valla aasta ema tiitli saaja. Nüüd on järg isade käes, sest novembris tähistatakse isadepäeva. Tõrva vallavalitsus ootab kõiki esitama kandidaate aasta isa tiitlile. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 5. november.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann ütles, et kui tavaliselt räägitakse pigem ema olulisusest laste kasvatamise juures, siis ei saa alahinnata ka isade tähtsust ja panust.

„Isad õpetavad lastele tihtipeale teistsuguseid oskusi ja väärtusi kui emad. Kindlasti on mõlemalt saadu väga oluline. Seega on tähtis märgata ka tublisid isasid, kes võiksid laiemalt olla ühiskonnas eeskujuks isaks olemisega,” lausus Ruusmann ja kutsus kõiki üles märkama tunnustust väärivaid isasid.

Aasta isa tiitliga tunnustatakse pereisa, kes on pühendunud ja hea isa ühele või mitmele lapsele andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus ja peres võivad kasvada ka kasulapsed.

Aasta isa konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Tõrva vald ning kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui ka perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Aasta isa aunimetus omistatakse ühele isale ainult üks kord.

Taotluse võivad esitada kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke isasid. Oodatud on pildid ning lähedaste (laste, abikaasa, töökaaslaste) iseloomustused kandidaadi kohta.

Kirjalikud taotlused Tõrva valla aasta isa konkursile tuleb saata e-posti aadressile torva(at)torva.ee või paberkandjal Tõrva vallavalitsuse aadressil Kevade 1, 68605 Tõrva.

Kommentaarid

Viimased uudised