Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ühisfoto märgiste üleandmiselt. Foto: Raigo Pajula

Peaasi.ee annab tänavu teist korda tööandjatele välja vaimse tervise märgise. Selle pälvinud organisatsioon hindab oma töötajate vaimset heaolu ning teeb teadlikke samme selleks, et inimeste tervis oleks hoitud. 

„Eelmise aasta märgise taotlejate üllatuslikult suur arv ning 40% osalejate tõus vaimse tervise vitamiinikampaania raames toimunud töötajate emotsionaalse enesetunde testimisel annavad selge signaali, et tööandjate jaoks on vaimse tervise teemaga tegelemine töölauale jõudnud,” rääkis Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

„Märgise taotlemise oleme disaininud niimoodi, et see oleks teisest küljest ka audit neile endale. Organisatsioon saab esitatud taotluse täies mahus oma e-mailile ning saab hakata selle põhjal planeerima edasist tegevust,” lisas Anna-Kaisa Oidermaa.

Peaasi.ee poolt välja antava vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgise järgi tunneb ära tööandjad, kes jälgivad oma töökeskkonnas ja -protsessides töötajate vaimse tervise toetamist. Sellest aastast on lisandunud neljas kategooria – Tärkaja. See kategooria on mõeldud organisatsioonidele, kes on teema olulisust märganud ning alles alustavad oma töökeskkonna ja -protsesside sellesisulist ülevaatust ja parendamist. Taotluse täitmisprotsess ise ning hilisem kokkuvõte on hea ülevaade ka just selle kategooria märgise saajatele.

Vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgisele kandideerimiseks tuleb täita ankeet hiljemalt 30. septembriks: https://peaasi.ee/vaimse-tervise-margis/

Märgisele on oodatud kandideerima nii ettevõtted, avalik-õiguslikud organisatsioonid, MTÜd, sihtasutused kui ka haridusasutused. Märgiste pidulik üleandmine toimub vaimse tervise päeval, 10. oktoobril Tartus Peaasi.ee konverentsil „Vaja on tegutseda! Aga kuidas?”.

Uuringud näitavad, et kui töökohal vaimse tervisega eesmärgipäraselt tegeleda, võib iga sellesse investeeritud euro tuua tagasi kuni 9 eurot, sest kasvada võib töötajate produktiivsus, kahaneda haiguspäevade arv kui ka varakult pensionile minejate hulk.

„Vaimse tervisega tegelemine töökohal toob kindlasti organisatsioonile positiivseid arenguid – mõnusam töökeskkond tagab paremad suhted ning seeläbi ka tulemused paremad. Samuti võiks seeläbi väheneda tööjõu liikuvus, mis omakorda saab olla aluseks stabiilsusele ja kvaliteedile. Kui töötajad tunnevad end hästi, on meeskonnatöö tulemuslikum ning tööõhkkond harmoonilisem,” selgitas Anna-Kaisa Oidermaa.

Möödunud aastal anti välja 126 vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgist kolmes kategoorias – kuld, hõbe ja pronks. Märgis kehtib ühe aasta.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020. aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Viimased uudised