Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: HTM

Endise haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase sõnul toob valitsusliidu plaan riigistada üldhariduse gümnaasiumiaste kaasa suured muutused ning seda ei saa jõustada ilma läbirääkimiste ja suurte ettevalmistustöödeta.

„Juba kaks aastat valitsust juhtinud erakonnad etendavad meile praegu kaks kuud kestvaid omavahelisi koalitsiooniläbirääkimisi, et avalikkus igale sealt kostuvale sõnumile reageeriks. Nüüd on haridusvaldkonnas välja käidud nõnda mahukas plaan, et seda ei saa me tähelepanuta jätta: valitsus on otsustanud gümnaasiumid riigistada. Põhikoolitaseme õpe jääb, nagu ka seni, kohalike omavalitsuste korraldada,” ütles Tõnis Lukas kolmapäevasel Riigikogu istungil Kristina Kallasele arupärimist üle andes.

Ta lisas: „Tegu on väga mahuka sammuga ja sellega peavad tõsised ettevalmistused ning põhjalikud läbirääkimised, sest otsusega kaasnevad väga olulised muutused nii koolivõrgus kui ka omavalitsuste ja riigi vahelises tulubaasi jaotuses.”

Isamaa fraktsiooni liikmed soovivad ministrilt vastust muuhulgas küsimustele, kuidas mõjutab gümnaasiumihariduse riigistamine kogu tulevast koolivõrku, näiteks ka koole, kus põhikool ja gümnaasium paikevad ühes hoones ning jääksid nüüd erinevate omanike hallata; kuidas lahendatakse hoonete omandivahetuse juriidilised probleemid; mis saab maapiirkondades neist põhikoolidest, kus praegu on õpetajate koormus ja kvalifikatsioonitase olnud konkurentsivõimeline just gümnaasiumi- ja põhikooliastme koosmõjus ning kuidas peaks see samm lahendama õpetajate järelkasvu probleemi, kui valitsuskoalitsioon on seni murdnud õpetajatele antud palgalubadusi.

Viimased uudised