Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Paulina Fialkova. Foto: Reiko Kolatsk

Laupäeval, 24. augustil jätkusid IBU suvebiatloni maailmameistrivõistlused juunioride ja täiskasvanute sprintidega. Kodupubliku rõõmuks saavutas parima eestlasena Vibeke Marie Välbe juunioride arvestuses 5. koha. Eilne supersprindi võitja Fialkova pidi täna leppima pronksmedaliga.

Meeste sprindidistantsil krooniti maailmameistriks ühel trahviringil käinud tšehh Jakub Stvrtecky. Talle järgnesid prantslane Emilien Claude (1; +12.4) ja Belgia esindaja Thierry Langer (1; +16.2). Eesti parimana kordas Rene Zahkna oma eelmise aasta saavutust ning lõpetas võistluse 15. kohal (3; +1:13.6). Talle järgnesid 27. kohal Kristo Siimer (3; +1:38.0), 57. kohal Robert Heldna (5; +3:14.2), 58. kohal Raido Ränkel (5; +3:15.0), 66. kohal Joosep Perv (6; +4:54.8) ja 70. kohal Marten Aolaid (8; +6:26.4).

Naiste arvestuses triumfeeris tšehhitar Tereza Vobornikova, kes läbis eksimatult mõlemad lasketiirud. Hõbemedali võitis Belgia laskesuusataja Lotte Lie (0; +0.1). Kolmandaks tuli slovakk Paulina Batovska Fialkova, kes saavutas oma teise poodiumikoha kahe päeva jooksul (1; +13.5).

Fialkova, kes naasis hiljuti tippsporti pärast esiklapse sündi, tunnistas, et tänane võistlus oli raskem kui eilne. „Täna oli väga raske rajal. Pingutasin eile nii kõvasti, et võita. Täna olen rahul tegutsemisega lasketiirus,” kommenteeris Fialkova pärast finišit. Ta tõi esile, et tema prioriteedid on mõnevõrra muutunud. „Pean oma lapse peale mõtlema ja hoian end treeningutel teadlikult tagasi. Päeva lõpus tahan veeta aega ka oma tütrega,” lisas Fialkova. Ta tunnistas ka, et ta on väga võistlushimuline ning igatses enim võistlemist, mitte niivõrd treenimist.

Meesjuunioride arvestuses saavutas esikoha Ukrainat esindav Vitalii Mandzõn, kes läbis eksimatult kõik lasketiirud. Mandzõni järel tulid teiseks ja kolmandaks norralased Haavard Tosterud (2; +41.3) ja Sivert Gerhardsen (1; +51.1). Eesti parimana lõpetas Mark-Markos Kehva 15. kohal (2; +1:48.7). Talle järgnesid 16. kohal Karl-Rasmus Tiislär (2; +1:49.5), 37. kohal Karl-Ramses Tiislär (2; +3:19.3), 59. kohal Rasmus Vainomäe (4; +5:28.7) ja 60. kohal Oskar Orupõld (4; +5:34.8).

Naisjuunioride kategoorias napsas kahest trahviringist hoolimata kulla Bulgaaria sportlane Valentina Dimitrova. Ukrainlannad Viktoriia Khvostenko (0; +0.6) ja Olena Horodna (2; +18.5) võitsid vastavalt hõbe- ja pronksmedali. Vibeke Marie Välbe oli päeva parim eestlane ning lõpetas võistluse puhaste paberitega 5. kohal. (0;+35.9). Talle järgnesid 29. kohal Kretel Kaljumäe (3; +2:40.4) ning 54. kohal Mia Mai Huik (4; +6:28.8).

IBU suvebiatloni maailmameistrivõistluste viimane võistluspäev on pühapäeval, 25. augustil. Võistluskavas on juunioride jälitussõidud ja täiskasvanute gala ühisstardiga sõidud. Võistlustele saab kaasa elada nii lasketiirutribüünilt kui rajalt.