timo sild

Rõuges toimunud orienteerumise MMi kuninglikuks distantsiks peetaval tavarajal tuli Timo Sild kümnendaks.

Ööbikuorus toimunud tavaraja võitis meestest norralane Olav Lundanes ajaga 1:45.25. Hõbemedali sai venelane Leonid Novikov peaaegu kahe minutilise kaotusega, lõpptulemuseks 1:47.15. Kolmandale kohale tuli rootslane William Lind ajaga 1:47.38.

Pressikonverentsil ütles võitja Olev Lundanes, et on neljanda maailmameistri tiitli üle väga õnnelik. „Kevad on olnud treeningute mõttes raske, kuid keskendusin tänasele jooksule ja MMile ning see kandis vilja. Tegemist ei olnud päris sellise rajaga nagu enne võistlust ette kujutasin, rajameister suutis üllatada,” sõnas Lundanes.

Eestlastest olid tavaraja distantsi stardis Kristo Heinmann, Kenny Kivikas, Timo Sild.

Kolmest tavaraja jooksjast tegid parimad sooritused Timo Sild ja Kenny Kivikas. Timo kordas oma eelmise aasta tulemust ja tuli 10. kohale, ajaks 1:53.36.

Üleeile Viljandis ebaõnnestunud Kenny tegi oma parima tavaraja soorituse ja saavutas 16. koha, ajaga 1:59.41. Kristo Heinmann tuli tavarajal oma isikliku parima tulemusega 30. kohale ajaga 2:06.06.

Sild: medal jäi püüdmatuks

„Kodusel MMil jooksmine on võimas tunne, ükskõik, milline see tulemus lõpuks ei tule. Olen oma jooksuga rahul. Tundub, et ühtegi väga suurt viga ei tulnud. Medali peale siiski ei oleks täna ka väiksemate eksimusteta jooksnud, sest medalistid olid ilmselt ka füüsiliselt paremas hoos,” ütles Timo Sild pärast võistlust.

Naistest võitis kulla rootslanna Tove Alexandersson ajaga 1:19.10. Tove ütles pressikonverentsil, et on tõeliselt rahul, sest oli tänasele rajale keskendunud ja vaimselt valmis. Eelnevalt on Alexanderssonil tavarajalt kaks kuldmedalit. Teiseks tuli taanlanna Maja Alm (1:20.42) ja kolmanda koha saavutas venelanna Natalia Gemperle (1:24.46).

Eestlastest jooksis tavarajal Annika Rihma, Liis Johanson ja Laura Joonas.  Eesti naistest saavutas parima aja Annika Rihma, kes oli paremusjärjestuses 20. ajaga 1:34.01. Liis Johanson lõpetas 31. kohal (1:41.10) ja Laura Joonas saabus finišisse ajaga 1:47.20, mis asetas ta lõppjärjestuses 36.kohale.

MMi viimased distantsid toimuvad neljapäeval ja reedel Elva külje all Vitipalus, kus joostakse lühirada ja teatejooks.