Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Endise Kaitseväe juhataja sõnul oli peaministri esinemine Vikerraadio peaministri tunnis riigikaitse teemadel ebaadekvaatne.

„Peaministri jutt oli ka minu paljukuulnud kõrvadele üllatav ja veidi õõvastav. Kaja Kallasele esitatud küsimused riigikaitse teemadel jäid pikkade mõttepauside järel vastuseta või tuli vastuseks täiesti asjatundmatuid avaldusi nagu keskmaa õhutõrje puudumine ei ole probleem,” ütles Terras.

Praegu Euroopa parlamenti kuuluvat Terrast kummastasid vaikus ja teadmatus, mille said saatejuhid vastuseks, kui püüdsid saada valitsusjuhilt kommentaare Vabariigi presidendi ideele rahastada õhutõrjevõime loomist Euroopa Liidu rahadest.

„Eesti peaminister ei tea, mis riigikaitse debatis toimub. See pole ka ime, sest ma ei mäleta peaministrit, kelle büroos ei tööta julgeoleku- ja kaitsenõunikku, kelle igapäevatöö on valitsusjuhi nõustamine seda valdkonda puudutavates küsimustes. See nõuniku ametikoht kuuldavasti koondati ning ülesanded läksid Riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsiooni direktori büroole. Täna peaministri suust kuuldu põhjal oli see ilmselge möödalask,” ütles Terras.

„See on lati alt kükakil läbi kõndimine,” sõnas Terras.

Viimased uudised