Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vallavanem Georg Pelisaar peapreemiat üle andmas. Foto: Riho Semm

Telekonkursil Rahvalõõts said žüriilt maksimumpunktid ja publikuhääletuselt teise tulemuse Kristi Kool ja Janne Suits. Peapreemia – 1000 eurot – pani välja Põlva vallavalitsus.

Seekordne telekonkurss kandis nime Rahvalõõts Pluss, sest lisaks lõõtspillile pidi iga osaleja kaasama ka teise pilli. Ka oli seekord hindamisse kaasatud žürii ning konkursi võitja selgus žürii hinnete ja publikuhääletuse liitmise teel.

Teise preemia pälvisid Põlva valla pillimehed Ants Järv ja Toomas Ojasaar, kes said maksimumpunktid publikult, kuid žürii hindas neid kolmanda tulemusega. Sirli Aia ja Tõnis Tartes tulid III preemia laureaatideks. II ja III preemia pani välja COOP Põlva Ühistu.

Otepää Lihatööstuse EDGAR eripreemia said vennad Markus ja Karl Mattias Juhkam. Lisaks eelpoolnimetatutele osalesid konkursi finaalis veel Ülle Kool ja Esta Ruusmann ning Avo Paap ja Joel Mürk.

Kõik finalistid said lõõtsapealinnalt ka traditsioonilise hõbeehte kunstnik Keiu Kulleselt.

Pillimeeste etteasteid kommenteeris ja hindas žürii, kuhu kuulusid Põlva Muusikakooli direktor Ester Liblik, Eesti üks parimaid akordioniste Henn Rebane ning rahvamuusik Margus Põldsepp.

Konkursisaateid ja finaalkontserti on võimalik järelvaadata Tallinna TV kodulehel.

Lõõtspillimeeste ja -naiste järgmine suurem kokkusaamine lõõtsapealinnas toimub 20. juulil lõõtspillipeol Harmoonika.

Kommentaarid

Viimased uudised