Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teadlased leidsid Antarktikast 40 miljoni aasta vanused konna jäänused. Kunagi oli sellel mandril palju soojem kliima. Sarnane konnaliik elab siiani Tšiilis.

Konna jäänused leiti Seymouri saare juurest, mis on kõige lähemal Lõuna-Ameerikale. Avastus toetab oletust, et kunagi oli Antarktika manner kaetud metsaga.

Teadlaste tiimi juhtis Rootsi loodusloo muuseumi töötaja Thomas Mörs. Konnast leiti kolju ja puusaluu. Sarnased konnaliigid elavad siiani Lõuna-Ameerikas, kus ilm on niiske ja soe.

Nüüd huvitab teadlasi see, kui soe Antarktikas kunagi oli ja mis või kes seal elasid, enne kui manner jääga kattus, ütles Mörs intervjuus väljaandele Science.

Kunagi oli Antarktika arvatavalt superkontinendi Pangaea osa, nagu ka Austraalia ja Lõuna-Ameerika. Siis oli see piirkond kaetud vihmametsadega, seal valitses sarnane kliima nagu praegu on Uus-Meremaal. Umbes 34 miljonit aastat tagasi hakkas aga Pangaea lagunema ning kliima külmenes, mille tulemusel tekkisid Antarktikas liustikud ja elu suri välja.

Teadlased tahavad nüüd Antarktikas välja selgitada, milline oli elu seal enne külmenemist ja mis selle külmenemise põhjustas. Antarktika jäätus ära 6 miljoni aasta jooksul.

Viimased uudised