Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saksamaa Tübingeni ülikooli teadlased said kinnitust juba varem püstitatud hüpoteesile, et külmetushaigust põhjustava viirushaiguse läbipõdemine annab kaitse ka koroona vastu.

Teadlased tuvastasid, et 81 protsendil külmetushaiguse läbi põdenud inimestel tekkis immuunsus koroona suhtes. Koroona sarnaneb külmetushaigusega ja see annab organismile kaitse. Külmetushaigust põhjustavad samuti koroonaviirused, vahendab Daily Mail.

Ühtlasi tuvastasid Saksa teadlased, et külmetushaiguse läbipõdemise kogemuse saanud organismi T-rakud kaitsevad koroona raske vormi vastu isegi paremini kui koroona antikehad, kuna need püsivad organismis kauem aega.

Uuringust tuli välja, et 8 inimesel 10-st on olemas koroona vastu teatud immuunsus, kuna nad on põdenud külmetushaiguseid. Teadlased tuvastasid ühtlasi, et organismi T-rakkude immuunsus on isegi tugevam kui antikehade immuunsus.

Tübingeni ülikooli teadlased uurisid kokku 365 patsiendi vereproove, neist 180 olid põdenud koroonahaigust COVID-19 ja 185 mitte. Teadlaste üllatuseks oli koroona vastu immuunsus olemas 81 protsendil neist, kes polnud kunagi haigust põdenud. Teadlaste väitel oli põhjuseks asjaolu, et need inimesed olid juba põdenud külmetushaigust, mida põhjustavad koroonaviirused OC43, 229E, NL63 ja HKU1.

Teadlased leiavad ühtlasi, et lapsi ohustab koroona vähem, kuna lapsed põevad rohkem külmetushaigusi.

Kommentaarid

Viimased uudised