Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA San Diego ülikooli teadlased on matemaatilisel teel teinud kindlaks, et koroonaviirus SARS-CoV-2 levis Hiinas Hubei provintsis juba kaks kuud enne ametlikku tuvastamist, 2019. aasta oktoobris.

2019. aasta detsembris hakkas tõenäoliselt levima koroona tüvi, mis levis väga kiiresti. Enne seda aga levis nõrgem tüvi, mis sai alguse 17. novembril, aga võimalik, et ka 4. novembril või lausa 7. oktoobril, vahendab Daily Mail.

Alles kaks kuud hiljem 2019. aasta detsembri keskel tuvastati koroona Wuhanis Huanani kalaturul. Viiruse leviku ja selle nn molekulaarkella analüüs aga näitab, et viirus levis Hubei provintsis juba 2019. aasta novembri algul ja võimalik, et ka 2019. aasta oktoobris.

Kuivõrd 2019. aasta oktoobris oli nakatumisi väga vähe, siis oli seda raske tuvastada. Viirus tuvastati alles siis, kui see hakkas Huanani kalaturul levima 2019. aasta detsembris. See pani aluse teooriale, et viirus hakkas levima kalaturul.

San Diego ülikooli teadlase dr Jonathan Pekari tiim analüüsis 583 Hubei provintsis võetud koroonaproovi, et leida üles nende ühine eellane. See oli 9. detsembril. Ent Hubei provintsis oli info ebatavalise kopsuhaiguse kohta juba enne seda.

Teadlased järeldasid info põhjal, et esimene koroona tüvi, mis hüppas loomalt inimesele oli väga nõrk ja suri välja. Enne välja suremist aga viirus muteerus ning arenes selleks viiruseks, mis levis üle terve maailma.

Teadusajakirjas Science avaldatud uuringust tuleb välja, et esimene COVID-19 juhtum oli 17. novembril. Esimene nakatumine võis olla aga 4. novembril. Samas võis see olla juba 7. oktoobril.

Teadlaste arvates võis algne viirus olla pärit maapiirkonnast, kust see sattus linna ja seal muteerus. Kuivõrd mujal Hiinas viirusega juhtumeid polnud, siis võib arvata, et viirus hakkas inimeste vahel levima Hubei provintsis. Tõenäoliselt polnud see algne leviku koht Huanani kalaturg.

Viimased uudised