Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu 2024 tutvustab täna, 17. märtsil Põlvas pealinna peol esimest korda Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis. Vabaõhupeol astuvad lavale Zetod, rokkorkester Karmid Torud, Lenna, ansambel Redel ja DJ Putrik Ukrainast.

„Tähistame järgmist etappi kultuuripealinna teel. Tutvustame kogu Euroopale just seda Tartu 2024 põhiprogrammi osa, mis toimub tiitliaastal Lõuna-Eestis,” ütles Tartu 2024 loovjuht Kati Torp. Euroopa kultuuripealinna aastal jõuab publiku ette muusikafestivale, teatrilavastusi, näitusi ja erinevaid kogukonnasündmusi. „See on suur Tartu 2024 programmipusle tükk, mis toob esile iga Lõuna-Eesti piirkonna omapära Eestis ja Euroopas,” lisas Torp.

Ellujäämise Kunstidest inspireeritud programm jõuab avalikkuseni vabaõhukontserdil „Pealinna pidu Põlvas”. Põlva kultuurikeskuse peoalal astub publiku ette rokkorkester Karmid Torud solistidega Triinu Orm ja Meelis „Hainz” Hainsoo. Rokkorkestriga tulevad lavale veel Lenna, Indrek Vaheoja ja Kristjan Oden ehk ansambel Redel. Täispika kontserdi annab folkrokkansambel Zetod eesotsas Jalmar Vabarnaga.

Uuele kooslusele on spetsiaalselt seaded kirjutanud Karmide Torude dirigent Peeter Änilane. „Lennale kirjutasin koos rokkorkestriga traditsioonilised seaded. Redeli suurde bändi põimimine oli paras väljakutse, sest ansambli eripära väljendub just tekstis ja rütmis,” rääkis Änilane.

„Sain Karmide Torudega proovis Änilase käest isegi pragada, kui ma liiga palju viisi pidasin – ta tahtis, et ma veel rohkem kisaksin!” ütles ansambli Redel solist Indrek Vaheoja. „Meeleolu oli proovis ülev ja oodata on karmi pidu, mida Põlva pole aastaid näinud,” jätkas ta.

Kultuurikeskuses avatakse Toomas Kuusingu graafika- ja maalinäitus „Harilikud maailmad”. Põlva kultuurikeskuse hoonet kasutab lõuendina valguskunstnik Rene Liivamägi, kes katab üheks ööks Põlva tuntuima maamärgi valgusinstallatsiooniga. Õuealal pakub silmailu installatsioon, mis tutvustab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis. Kohapeal on avatud ühepäevakohvikud ja -baarid. Pealinna pidu on kõigile tasuta.

Sündmus Facebookis: https://fb.me/e/2N9Y7uoQk

Viimased uudised