Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 1. detsembril tähistatakse Eestis sisejulgeoleku päeva, mil peetakse meeles politseinikke, päästjaid, julgeolekutöötajaid, kaitseväelasi ja kõiki neid, kes on pühendanud ennast Eesti elanike ja meie turvalisuse kaitsele.

„Täna on igaühel meist võimalus tõsta esile sisejulgeoleku valdkonnas töötavaid inimesi. 94 aastat tagasi oli 1. detsembri sündmustel oluline roll sisejulgeoleku ja riigi kaitsevõime uuendamisel. Pärast seda päeva hakati tegema suuri muutusi sisejulgeoleku alal. Üheks näiteks on kasvõi politseikooli asutamine ja politseiharidusele üleminek,“ ütles siseminister Katri Raik.

„Eesti vabadus ja iseseisvus ei ole iseenesestmõistetav. Iga päev teevad politseinikud, päästjad, kaitseväelased, julgeolekutöötajaid tööd selle nimel, et Eestis oleks turvaline elada. Tahan neid inimesi südamest tänada nende panuse eest!“, sõnas Raik.

1. detsembril möödub 94 aastat 1924. aasta detsembris toimunud riigipöördekatse mahasurumisest, kui Nõukogude Liidust saadud relvastuse ja raha toel püüti kukutada Eesti Vabariigi valitsust ja kehtestada Eestis kommunistlik režiim. Mäss suruti maha samal päeval, rahutuste käigus hukkus 26 valitsusjõudude liiget ja tsiviilisikut.

Sisejulgeoleku päeva puhul toimub täna Tallinnas ja veebiruumis mitu sündmust:

  • Varahommikul kell 5.23 mälestatakse Tallinnas endiste Tondi kasarmute ees 1924. aasta 1. detsembri riigipöördekatse käigus langenud kadette. Kõne peab Sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm ning palvuse ütleb vanemkaplan kolonelleitnant Aivar Sarapik.
  • Kell 9 süüdatakse Rahumäe kalmistul küünlad ning siseministeeriumi kantsler ja politseijuhid asetavad pärja 1924. aasta mässukatsel hukkunute ning Tallinnas ja Harjumaal hukkunud politseinike mälestuseks.
  • Siseministeeriumi Facebooki lehel toimub 1.-7. detsember sisejulgeolekunädala viktoriin, kus on iga päev võimalik võita auhindu.

Kristian Jaani on Twitter

Täna on #sisejulgeolekupäev. Peame meeles kõiki, kes igapäevaselt tegutsemas, et Eestis oleks turvaline 🇪🇪. #politsei #pääste #igaüksmeist

Kommentaarid

Viimased uudised