Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Riigi ilmateenistus

Täna tasub veel päikest nautida, sest ilmateenistuse prognoosi kohaselt tõuseb homme tugev tuul ja siis hakkab lund-lörtsi sadama.

Riigi ilmateenistuse info kohaselt on tänase, 2. mai päiksepaiste taga Läänemerelt Eesti kohale liikunud väike kõrgrõhuala. Tuul on rahulik ning õhutemperatuur tõuseb hommikustest miinuskraadisest mitmel pool +10°C ümbrusesse, mere ääres on kohati jahedam, eriti seal, kus tekib briisituul (merelt maa suunas puhuv tuul).

Õhtu poole kõrgrõhkkonna jõud raugeb ning meie ilma hakkab mõjutama Poolast lähenev aktiivne madalrõhkkond. Taevas kattub lõuna poolt alates esialgu õhukese, seejärel ka tihedama pilvekihiga, kuid sajuni läheb veel aega. Tuul pöördub kirdesse ning läheb järk-järgult tugevamaks.

Uus nädal (3.05) algab Poolast Venemaale liikuva tsükloni servas kõikjal tuuliselt, võimalik, et kõige tugevam tuul koondub Peipsi äärde, kus on oodata homme pärastlõunal põhjatuule iile kuni 20 m/s. Pöörisega seotud sadu aga igale poole ei jõua: praeguse prognoosi järgi levib tihedam vihma- ja sekka lörtsisadu üle Lõuna-, Kesk- ja Ida-Eesti.

Aga täna nautigem pühapäevapäikest!

Kommentaarid

Viimased uudised