Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mareli Nielson

Taheva Sanatooriumi asenduskodu tähistas reedel, 24. mail veerandasaja aasta möödumist tegevuse alustamisest. Ümmarguse sünnipäeva auks avati kaks uut kaasaegset peremaja, mis asutuse elanikele edaspidi koduks.

Pidpäeva puhul olid õnne soovima tulnud kaasteelised ja toetajad nii lähemalt kui kaugemalt. Valga vallavanem Margus Lepik rõhutas tervituskõnes, et Taheva Sanatoorium on oma tegevuses alati olnud piirkonnale asendamatu väärtus ning jääb selleks ka edaspidi. Erilist rõõmu valmistab viimase aja kiire areng, mis muuhulgas viinud kahe uue peremaja valmimiseni, kus asutuse hoolealused hubase ja turvalise keskkonna leiavad. Ka SEB heategevusfondi esindaja sõnul oleks aseduskodu uutest peremajadest parem vaid see, kui neid üldse tarvis ei läheks.

Ilusad helekollased kodumajad õnnistas sisse pastor Enno Tanilas Karula kogudusest, keda seovad Tahevaga pikaaegsed sidemed. „Paljugi, mis on minus vaimset, on pärit siit paigast,” kõneles Tanilas, kelle hinnangul ei tohiks me kunagi unustada, et tervis, turvalisus või elus hästi minek pole iseenesestmõistetavad või igavesed. Teiste toetamine ja heategevus hakkab ühiskonnas jõudu koguma ning tasapisi mõistame, et teiste aitamine ei tee meid endid vaesemaks.

SA Taheva Sanatoorimi nõukogu esimehe Jüri Konradi eestvedamisel istutati uute majade ette kaks tammepuud, mille eest asenduskodu lapsed kastmisvett tuues esimest hoolt kandma asusid. Järgnenud tänuavalduste käigus andis asutuse personal tänukirja üle Taheva Sanatooriumit viimase aasta vältel juhtinud Jane Kasele. Meeleoluka kontserdi andis nii sanatooriumi elanikele kui külalistele Uku Suviste.

Viimased uudised