Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: rms Elizabeth Lindjärv

Selle nädala esimestel päevadel alustas kaitseväe erinevates väeosades riigikaitselist väljaõpet üle 2200 suvise kutse ajateenija.

Suvekutse kestab 11 kuud ja selle käigus õpetatakse välja tulevased allüksuste ülemad, erialaspetsialistid ja autojuhid. Teenistuse vältel saadakse põhiteadmised riigikaitsest ja õpitakse tegutsema ühtse meeskonnana.

„Jalaväelast iseloomustab agressiivsus, julgus, vastupidavus ja kiirus. Need ei ole kaasasündinud omadused – neid saab väga edukalt treenida ja arendada. Selleks on vaja professionaalseid ja kogenud instruktoreid, head varustust, tugevat tahet ning oskusi, mis on drillitud lihasmällu,” ütles 1. jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Margus Sander, olles võtnud vastu suvekutse ajateenijad. Ta lisas, et ajalooliselt jalaväelastele koduks olnud Jõhvi linnak on ka täna jalaväelaste väljaõppe suunanäitaja. „Jõhvi linnakus rakendatakse tavapärasest intensiivsemat ja konkreetsete lahingülesannete täitmisele fokusseeritud õppemetoodikat, mille tulemuseks saame nii kehaliselt kui ka moraalselt tugevad sõdurid. Olles näinud teenistusse asunud noori, olen kindel, et ka nemad näevad takistustes ja raskustes ületamist vajavat väljakutset ning on valmis endast parimat andma,” sõnas pataljoni ülem.

Diviisi 1. jalaväebrigaadi Tapa ja Jõhvi linnakutesse asus teenistusse kokku üle 1000 noore, diviisi 2. jalaväebrigaadis alustas väljaõpet üle 460 värske sõduri ning staabi- ja sidepataljonis üle 220 võitleja. Lisaks liitus diviisi logistikapataljoniga pea 120 noorsõdurit, kes jagunevad sõduri baaskursuse järel oma teenistuses neljale erialale, millega toetatakse diviisi erinevate üksuste logistilisi vajadusi nagu transport, eritehnika, juhtimis- ja teenindustoetus.

Toetuse väejuhatusse asus teenima pea 60 ajateenijat, kes pärast esmaseid kursuseid asuvad teenima varustuspataljoni, kus asuvad toetama kaitseväe ladudega seonduvat logistikat, sealhulgas varude ja varustuse vedusid. Samuti alustasid käesoleval nädalal teenistust pea 50 võitlejat erioperatsioonide väejuhatuses. Mereväkke tuli aega teenima üle 130, sõjaväepolitsei vahipataljoni üle 150 ja küberväejuhatusse ligi 100 noort. Kokku üle 2200 noore, kelle hulgas pea 40 neidu.

„Tere tulemast ajateenistusse! See on elu etapp, kus teile tagatakse kõik vajalikud tingimused uute teadmiste ja oskuste omandamiseks nii individuaalselt kui ka meeskonnana töötades. See on teie võimalus õppida andma endast maksimumi – ärge laske seda võimalust käest,“ ütles mereväe ülema asetäitja mereväekapten Johan-Elias Seljamaa.

Esimese väljaõppeetapina läbivad värsked teenistujad sõduri baaskursuse (SBK), mille jooksul toimub üksikvõitleja oskuste arendamine. 8 nädala vältel omandatakse kõige elementaarsemad ja hädavajalikumad teadmised ning oskused, mida ühel sõduril vaja läheb, alates relva käsitsemisest kuni seadusandluse ja esmaabini.

Ajateenistusse kutsutakse kolm korda aastas: suvel, sügisel ja talvel. Järgmine kutsumine toimub oktoobris.

Viimased uudised