Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Otepääl Tehvandi Spordikeskuses algasid täna neljapäeval, 22. augustil IBU suvebiatloni maailmameistrivõistlused. Esimesel võistluspäeval olid kavas mees- ja naisjuunioride supersprindisõidud, parima eestlasena sai Mark-Markos Kehva 8. koha.

Meesjuunioride arvestuses võitis kuldmedali tšehh David Elias, kes eksis tiirus vaid ühe korra. Hõbemedal läks Horvaatia esindajale Matija Legovicile, kes piirdus kahe möödalasuga (2; +10.2). Pronksmedali teenis Rootsi koondise sportlane Victor Berglund, kes eksis samuti ühe korra (1; +13.2)

Eesti meesjuunioridest pääsesid finaalsõitu Mark-Markos Kehva ja Karl Rasmus Tiislär. Finaalsõidus tegi eestlastest päeva parima tulemuse Kehva, kes eksis nelja lasketiiru peale vaid korra ning kindlustas endale sellega 8. koha (1; +41.7). »Supersprinti sõitsin teist korda elus, sel korral läks paremini,” sõnas Mark-Markos Kehva pärast finišit.

Kehva märkis, et supersprint on talle sobiv just sellepärast, et võisteldakse mees-mehe vastu. „Võistlus oli väga kiire ja vahetu, suur osakaal on tiirudel – mulle see meeldib,” lisas ta. Kehva loodab, et 8. koht ei jää tema parimaks saavutuseks sellel MM-il. Karl Rasmus Tiislär eksis lasketiirus kuuel korral ja pidi finišis leppima 26. kohaga (6; +2:51.5).

Naisjuunioride arvestuses võitis võistluse ülekaalukalt Bulgaaria laskesuusataja Lora Hristova, kes tegi vaid ühe möödalasu. Teise koha saavutas soomlanna Inka Hämäläinen, kes eksis kolmel korral (3; +25.9). Pronksmedal läks Norra esindajale Ragna Fodstadile, kes kogus neli möödalasku (4; +27.2). Eesti naisjuuniorid piirdusid täna eelsõitudega.

Suvebiatloni maailmameistrivõistlused jätkuvad juba reedel, 23. augustil, kui selgitatakse välja täiskasvanute supersprindi maailmameistrid. Võistlustele saab kaasa elada nii lasketiirutribüünilt kui rajalt. Õhtuti pakuvad kontserdielamusi nublu, Curly Strings ja Põhja-Tallinn. Rohkem infot leiab võistluste kodulehelt biathlonotepaa.com.