Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui esialgu arvati, et ohtlikke tromboose on seoses vaktsineerimisega keskmiselt üks miljoni kohta, siis värske info valguses on lisandunud Suurbritannias veel 68 tromboosi juhtu ja kokku on neid 168. Vaktsineerimisi on tehtud 21 miljonit, mis tähendab, et ohtlike tromboosi juhte on praeguse seisuga üks 125 000 kohta.

Siiski peetakse Suurbritannias vaktsineerimist ohutuks, kuna ohtlikke kõrvaltoimeid on olnud väga vähe. AstraZeneca koroonavaktsiini ei soovitata vaid alla 30-aastastele noortele, vahendab Daily Mail.

Noortele AstraZeneca vaktsiini ei soovitata, kuna nende puhul on raske koroonahaiguse oht väga väike, mistõttu sooditatakse neil oodata mõnda muud vaktsiini.

AstraZeneca vaktsiini puhul on oht saada ajutromboos, mis võib kaasa tuua eluohtliku insuldi. Samas on nende juhtumite arv väga väike ja enamuse jaoks on vaktsiin ohutu. Kõik tromboosi juhtumid peale ühe on olnud peale esimest vaktsiinisüsti.

USA-s on tuvastatud, et sama põhimõttega Johnson & Johnsoni vaktsiinil on samalaadne tromboosioht. Tromboose on kerge ravida, aga see võib olla eluohtlik, kui inimene seda ise tähele ei pane ja seda ei ravita.

Suurbritannias on tuvastatud ohtliku ajutromboosi juhtumid 93 naisel ja 75 mehel vanuses 18-93 eluaastat. 32 neist isikutest surid, mis teeb suremuseks 19 protsenti.

Vaktsiini muud kõrvaltoimed on leebed, inimesed on kaevanud põhiliselt peavalu ja palavikku. Mõnedel inimestel on hambad välja kukkunud.

Mitmetes riikides jätkatakse AstraZeneca koroonavaktsiini andmist, eriti neis riikides, kus oht nakatuda koroonaga ja saada koroona tüsistus on palju suurem kui võimalik vaktsiini tüsistus. Samas näiteks Taani, kus koroonaga nakatumise oht on väiksem, on keeldunud AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamisest.

Kommentaarid

Viimased uudised