Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 667 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades 4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste tõi välja, et kui kevadel said seoses eriolukorraga enim kannatada tööstuskaupade kaupluste ja mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulud, siis juunist augustini kasvas müük mõlemas stabiilselt. „Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta augustiga võrreldes 6 protsenti ja mootorikütuse jaemüügiga tegelevatel ettevõtetel 2 protsenti,“ täpsustas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustest suurenes müügitulu võrreldes eelmise aasta augustiga enim ehk ligi viiendiku muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade, lillede, istikute ja muuga. Müügitulu kasvas 8 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 3 protsenti nii kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil) kui ka apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes. Samuti kasvas müügitulu 3 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Müügitulu vähenes aga 4 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 2 protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajades).

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes 2 protsenti.

Juuliga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 2 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi aga müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

Selle aasta esimese kaheksa kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2 protsenti.

Kommentaarid

Viimased uudised