Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laste liikumisse, sotsiaalkaitsesse ja kohalikku arengusse investeeritakse lähiaastail Eesti ning Euroopa Majanduspiirkonna riikide Norra, Islandi ja Liechtensteini koostöös 21,2 miljonit eurot. Lisaks sotsiaalministeeriumi valdkondadele tegeletakse koostööprogrammis ka hariduse tugiteenuste ja noorte õigusrikkujate abistamise tõhustamise ning kultuuripärandi säilitamisega väikelinnades.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul võimaldab koostöö Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra Kuningriigiga arendada väga mitmeid olulisi valdkondi alates sotsiaalkaitsest ja tervishoiust kuni hariduse ja õigussüsteemini. „Sotsiaalministeeriumi põhitähelepanu kuulub rahvatervisele, sh laste liikuvale eluviisile ning teavitus- ja ennetustööle. Koostöös Tartu Ülikooliga on laste liikumisprogrammiga kavas julgustada kooliõpilasi füüsiliselt aktiivsemad olema. Eesmärk on, et projekti lõpuks 2023. aastal kasutab aktiivse kooli põhimõtteid vähemalt 140 kooli üle Eesti,“ selgitas minister Tanel Kiik.

Riikliku kontaktasutuse juhi, Riigi Tugiteenuste Keskuse peadirektori asetäitja Martin Karro sõnul tähistab programmilepingu allkirjastamine laiaulatusliku koostöö algust. „Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna Finantsmehhanismi programmi “Kohalik areng ja vaesuse vähendamine” tegevused viiakse ellu nelja ministeeriumi haldusalades eesmärgiga toetada sotsiaalmajanduslikku sidusust ja riikidevahelist koostööd tugevdavaid algatusi,“ ütles Martin Karro.

Programmi „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“, viivad Eestis ellu juhtivpartnerina sotsiaalministeerium ning justiitsministeerium, haridus- ja teadusministeerium ja kultuuriministeerium. Taotlusvoore aitab läbi viia riigi tugiteenuste keskus. Doonorriikide partnerid on Norra terviseamet, rahvatervise instituut ja muinsuskaitseamet.

Programmi rahaline maht on 21,2 miljonit eurot, millest 10,6 miljonit moodustab Euroopa Majanduspiirkonna toetus, 7,4 miljonit Norra Kuningriigi toetus ning 3,2 miljonit eurot Eesti kaasfinantseering. Eelarvest ligi kolmandiku moodustavad sotsiaalministeeriumi tegevused, justiitsministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi tegevused kumbki moodustavad 26 protsenti ning kultuuriministeeriumi tegevused 16 protsenti.

Programmi tegevused käivituvad täies mahus 2020. aasta algusest ja kestavad kuni 30. aprillini 2024. Ametlik programmi avaseminar toimub Tallinnas juba 12. novembril. Kõigi tegevustega saab tutvuda veebilehel https://www.sm.ee/et/norra-toetused-2014-2021

Viimased uudised