Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti kohtute direktori Elari Udami poolt Harju maakohtu naiskollektiivile naistepäevaks saadetud kaart tekitas vastukaja ja naiskohtunikud olevat šokis.

„Kuu-uurija“ portaal kirjutab, et Eesti kohtute direktor Elari Udam saatis Harju maakohtu naiskollektiivile naistepäevaks lilled ja kaardi, millel on peal suur peenis, mis tekitas naiskohtunikes šoki. Õhtulehele on öeldud, et kohtumajas arutleti, et kas mitte pole ületatud hea maitse piire. Tegu on siiski ametiasutuse ja naisametnikega, mitte sõpruskonnaga. Kuuldavasti on kohtunikud teinud reedel pöördumise justiitsministeeriumisse, soovides Udami käitumisele hinnangut.

Udamist sai 2019. aastal Tallinna, Pärnu ja Viru kohtute direktor. Tema peamiseks ülesandeks on justiitsministeeriumi kirjelduse kohaselt „koos kohtu esimeestega juhtida kohtute tööd“ ja „luua head tingimused õigusemõistmiseks“.

Kohtu esimeestest ja justiitsministeeriumi esindajatest koosnev konkursikomisjon tegi ministrile ettepaneku nimetada Elari Udam ametisse tema varasema organisatsiooni juhtimise kogemuse ja vajalike isiksuseomaduste tõttu, seisab justiitsministeeriumi kodulehel. Udami ametiaeg kestab viis aastat.

Udam oli aastatel 2004-2016 Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse liige, seejärel siirdus erasektorisse ning töötas kuni kohtudirektoriks nimetamiseni Pindi Kinnisvara OÜ ja Pindi Kinnisvarahaldus OÜ juhatuse liikmena.

Kõnealune peenis, mis kaardil oli kujutatud, on „Dona i Ocell“, mis on 22 meetri kõrgune Joan Miró skulptuur ja asub Barcelonas.

Viimased uudised