Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: PPA

Siseminister Mart Helme allkirjastas täna Politsei- ja piirivalveameti (PPA) põhimääruse muudatuse, millega luuakse PPA koosseisu piirivalveosakond, mida hakkab juhtima peadirektori asetäitja piirivalve alal.

„Siseministeeriumi vastutus riigi turvalisuse ja julgeoleku tagamisel on järjest enam suurenenud ning seda aktuaalsem on arendada politseid ja piirivalvet eraldi suundadena,“ ütles siseminister Mart Helme. „Valdkonna terviklikuma juhtimise ning kriisiolukordadeks valmisoleku suurendamisega muutub piirivalve tugevamaks. Elu on näidanud, et peame erinevateks piirivalveülesanneteks valmis olema olenemata sellest, milline on sündmuse iseloom või ulatus. Tugevam piirivalve tähendab ka täiendavat varustust ja väljaõpet ning idapiiri väljaehitamist,“ lisas Helme.

PPA piirivalveosakonda koondatakse kõik piirihaldust puudutavad teenused ning valdkonna arendamise, planeerimise ja haldamisega seotud ülesanded ning personal. Samuti hakkab piirivalveosakond tegelema piirivalvevaldkonna kriisireguleerimisalase tegevuse korraldamise ja koordineerimisega. Piirivalveosakonna olemasolevale personalile korraldatakse täiendõpe ning juurde luuakse ka kümmekond uut ametikohta. Piirivalveosakonda hakkab juhtima peadirektori asetäitja piirivalve alal.

Eraldiseisva piirivalve loomise otsustas Vabariigi Valitsus oma tegevusprogrammis.

Viimased uudised