Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu liige Anneli Ott.

See on ammu teada, et Võru linnas valimistel kandideerinud Riigikogu liige Anneli Ott ise Võrus ei ela, vaid tal on maja Tsolgos ja ta elab seal. Annelit on Võrus näha ainult enne valimisi või siis, kui tähtsad ninad Võrus käivad. Kuidas saab aga inimene Võru linnas kandideerida, kui ta ise Võrus ei ela? Asja selgitas Anneli Oti eksmees, kes ütles, et naine kirjutas enda ja oma lapsed sisse ühe Võrus elava tuttava juurde, ja seda mehe allkirja võltsides.

Anneli Oti eksmees Andres Viitkin ütles Lõunaeestlasele, et tema kui laste isa käest paluti nõusolekut, et lapsed tolle tuttava isiku juurde sisse kirjutada. Enne seda oli Anneli koos lastega sisse kirjutatud ühe Võru keskerakondlasest pensionäri juurde. Andres nõusolekut ei andnud. Suur oli mehe üllatus, kui ta avastas, et lapsed on ikkagi Võrru uude kohta sisse kirjutatud.

Anneli Ott ise seda teemat ei olnud nõus kommenteerima. Lõunaeestlase küsimuse peale, kas ta on mehe allkirja võltsides enda ja lapsed Võrru sisse kirjutanud, katkestas ta kõne ja lülitas pärast seda telefoni üldse välja.

Andres Viitkin ütles, et allkirja võltsimine pole Anneli puhul uus asi, naine on seda varemgi teinud. „See on tal veres,” ütles Andres ja lisas, et naine tegi teiste inimeste allkirju järgi Võrumaa Partnerluskogu MTÜ juures. Andres Viitkin kinnitas, et võib vajadusel allkirjade võltsimisest täpsemalt rääkida. Taustaks: Anneli Ott oli pikka aega MTÜ Võrumaa Partnerluskogu (Võru Leaderi tegevusgrupp) juht. Partnerluskogu tegeles peaasjalikult Euroopa Liidu toetuste jagamisega Võru maakonnas.

Tsolgo maja eest maksis laenu ja muid kulusid Andres Viitkin, kokku 41 000 eurot. Lisaks aitas ta naisel kandideerida, helistades läbi oma tuttavaid. Andres rääkis, et lahutus tuli sellest, et Anneli leidis omale uue silmarõõmu. Mees tahtis maja omale, aga Anneli palus jumalakeeli, et maja temale jäetaks, kuna see oli ehitatud Anneli vanaemale kuulunud maa peale. Andres jäi nõusse tingimusel, et Anneli pärast lahutust elatise nõuet ei esita. Suur oli aga mehe üllatus, kui pärast lahutust tuli kohtutäituri kaudu elatise nõue, kahe lapse pealt 500 eurot kuus, ja seda veel terve aasta kohta takkajärgi. Andrese pangaarved ja osa varast on arestitud. Kui mees oma eksnaisele Anneli Otile helistab, siis ei võta naine toru.

„Ta on kaks last teinud,” pahvatas Anneli Ott vastuseks Lõunaeestlase küsimuse peale, miks ta nõuab kohtutäituri kaudu mehelt elatist. „Kohustusi peab täitma,” lisas Anneli, „mingeid kompromisse ma ei tee ja agasid siin pole. Mina pean käima tööl, möllama selle nimel, et lastel oleks olemas, mis vaja.”

Küsimusele, miks ei võiks kõrgelt lendav karjäärinaine anda lapsed isa hoole alla vastas Anneli Ott: „Miks ma peaks nad andma?”

Küsimuse peale, kuidas ta kommenteerib eksmehe väidet selle kohta, et naine teda piinab vastas Anneli Ott: „Mees võib rääkida, mida tahab, mina pole kohustatud oma eraelu kommenteerima.”

Anneli Ott avaldas täna Delfis kommentaari selle kohta, et ei toeta uut elatisraha reformi, kuna see toetab tema arvates edukaid, lastest ja pereväärtustest mittehoolivaid mehi. Anneli Ott puikles kõrvale vastusest, kas tema kommentaar on seotud tema isikliku elatise vaidlusega oma eksmehega. Samuti polnud ta nõus ütlema, kas tema enda eksmees kuulub nende „edukate, lastest ja pereväärtustest mittehoolivate” meeste hulka.

Selleks, et oma Riigikogu liikmest abikaasale 500-eurost elatist maksta, töötab Võrumaa mees Andres Viitkin Soomes asbesti eemaldajana. Andres on töötanud varem massöörina ja unistab massööri ametis jätkamisest, sest asbesti eemaldamine on tervistkahjustav töö.

Anneli Oti põhipalk Riigikogu liikmena on 3481 eurot kuus. Sellele lisanduvad elamiskulude hüvitis Tallinnas ja esinduskulud kolmandiku palga ulatuses, kokku seega ligi 6000 eurot kuus.

Anneli Ott on Riigikogu korruptsioonivastase komisjoni aseesimees.

LÕUNAEESTLANE.

Andres Viitkin käis nädalavahetusel Soomest puhkusel Võrumaal.

Kommentaarid

Viimased uudised