Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Julia Bogacheva/ SOS Lasteküla

Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis asus SOS Lasteküla patrooniks ning osales täna lasteküla emadele pühendatud emadepäeva koosviibimisel.

Sirje Karis tänas oma tervituses SOS Lasteküla pereemasid, kes on lasteküla laste kõrval ja neile lastele kasvamisel abiks. „Igaüks teist on väärt aasta ema tiitlit. Teie annate emale suure ja avara tähenduse, annate kodu lastele, kes kodu ja kodutunnet otsivad,“ sõnas ta.

„Teie tugi aitab lastel valmistuda selleks ajaks, kui nad tiivad laiali sirutavad ja täiskasvanute maailma lendavad. Teie laote oma hoole ja armastusega – iga päev otsekui kivi kivi haaval – selle alusmüüri, mis aitab neil lastel edasises elus hakkama saada,“ lausus Sirje Karis pereemadele.

Sirje Karis ütles, et ta soovib näha võimalikult erinevaid lasteküla peresid erinevates Eesti kohtades. „Olen kindel, et saame paljudega teist headeks tuttavateks,“ sõnas ta. „Kinnitan, et minule – emale ja vanaemale – ei ole SOS Lasteküla patroon kohustus, vaid hea võimalus aidata mõtte ja sõnaga kaasa lasteküla arengule, meie laste kasvamisele,“ lisas Sirje Karis.

Riigipea abikaasa Sirje Karis tänas SOS Lasteküla senist patrooni Kristi Kallast.

SOS Lasteküla on üks väheseid rahvusvahelisi heategevusorganisatsioone, mis on Eestis tegutsenud alates 1992. aastast. 1995. aastal, esimese SOS Lasteküla loomisel Keilas, sai alguse märgiline traditsioon, et ametis oleva presidendi abikaasa on SOS Lasteküla patroon. Selle tava aitas luua Helle Meri. Patrooni rolli on kandnud Ingrid Rüütel, Evelin Ilves, Ieva Ilves ja viimastel aastatel Kristi Kallas.

Viimased uudised