Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru Kandles pühapäeval toimunud emadepäeva kontsert-aktusel andis maavanem Andres Kõiv üle Võrumaa aasta ema tiitli Antsla vallas elavale kahe tütre emale Janyka Vellakule.

Janyka on väga eluterve ja positiivse ellusuhtumisega naine. Tütarde sõnul on Janyka alati olnud toetav, mõistev ning pühendunud, mistõttu on ta oma lastele suureks eeskujuks.

Janyka on pärit Tallinnast, kus ta omandas juristi diplomi. Elu tõi ta Võrumaale, kus ta esialgu väikeste laste kõrvalt pidas põllumajandusliku talu perenaise ametit. Tütarde sõnul oli talu oli parim paik laste kasvamiseks ning neil oli seetõttu ka maailma toredaim lapsepõlv.

Laste sirgudes asus Janyka end täiendama: omandas juhiload, läbis arvutiõppe kursused ja tugiisiku programmi ning lõpetas Tallinna Ülikoolis sotsiaaltöö eriala. Täna töötab Janyka Kreutzwaldi koolis sotsiaalpedagoogina ning soovib selles valdkonnas omandada ka magistrikraadi.

Oma tööst tingituna on Janyka lisaks oma perele, jaganud emalikku hoolt ja tähelepanu ka paljudele teistele lastele.

Tänavu esitati Võrumaa aasta ema aunimetusele neli kandidaati – Agi Märdin, Marika Lepp, Tiia Perli ja Janyka Vellak.

LÕUNAEESTLANE

Pildil: aasta ema Janyka Vellak koos perekonna ja Võru maavanem Andres Kõivuga. FOTO: Margus Muts


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181