Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa üheks suurimaks tööandjaks olev Võru Tarbijate ühistu (VTÜ) sõlmis esmaspäeval koostööleppe töötukassaga, kellega koostöös loodetakse leida rohtu üha rohkem painavale tööjõupuudusele.

„Koostööleping on faktiline kinnitus sellele, mida me praktikas juba ammu koostöös töötukassaga teeme,” rääkis VTÜ juhataja Mari Koort Lõunaeestlasele. „Erinevad teenused, mida töötukassa pakub tööandjatele, kõik on leidnud Võru Tarbijate ühistus rakendamist.”

„Tarbijate ühistu on Võrumaa töötukassale väga heaks koostööpartnertiks,” kinnitas töötukassa Võrumaa osakonna juhataja Ene Kerge. „Tegemist on ettevõttega, kes kasutab erinevaid teenuseid, olgu see siis noortele suunatud „Minu esimene töökoht”, palgatoetus, erinevad töövahendusprojektid.”

Kaubanduses tööjõupuudus

Vakantsete kohtade täitmine kaubanduses muutub üha keerulisemaks. Ligi 300-le inimesele tööd andev VTÜ otsib praegu töötukassa vahendusel viit töötajat ning kõige suuremad raskused on viimasel ajal kokkade leidmisega.

„Pigem keeruline, aga me oleme välja töötanud väljaõppe ja sisekoolituste süsteemi, millega ka need, kellel oskused ja teadmised jaekaubandusest puuduvad, saavad väljaõppe,” tõdes Mari Koort.

„Kõige suurem mure on ääremaadega – väikesed maapiirkonnad on oma poodidesse personali leidmisel väga suures hädas,” lisas Ene Kerge.

Põhjusi, miks inimesi töökohtadele ei jätku, on mitmeid, teiste seas toodi töötukassa ja ühistu inimeste vestluses esile ühistransport, millega maakonna kaugematest servadest ei pääse õigel ajal Võrru tööle ega ka hilja õhtul tagasi maale.

„Neid põhjusi on kindlasti erinevaid,” lausus Koort. „Transport on maainimestele, kes sooviksid linnas tööl käia üks takistav asjaolu. Teinekord puudub ka tahe tööd teha või leitakse soodsamaid võimalusi.”

Töötukassa alustas ettevõtjatega koostöölepete sõlmimist 2012. aastal eesmärgiga jõuda lepingulisse suhtesse kõigi põhivaldkondade suurte firmadega. VTÜga sõlmitud leping oli töötukassal järjekorras 32. Tunamullu sai VTÜ töötukassa aasta koostööpartneri tunnustuse.

Vaata videolugu Tarbijate ühistu ja töötukassa koostööst.

ARVED BREIDAKS

Võru Tarbijate Ühistut juhib sellest nädalast Mari Koort, kes on kuulunud ühistu juhatusse alates eelmise aasta suvest.

Juhatuse teine liige Tarmo Lauring lahkus eelmisel nädalal omal soovil ametist ning juhatus jätkab üheliikmelisena, teatas ettevõte.

Mari Koortil on ühistu juhtimisel lähemaks aastaks kolm peamist eesmärki. Esiteks kauplustevõrgu arendamine olukorras, kus piirikaubandus on vähendanud piirile lähemal asuvate poodide käivet.

„Eesmärk on selles olukorras kaupluste konkurentsivõimet hoida, teha investeeringuid ning tagada hea kaubavalik,” ütles Koort.

Teine oluline eesmärk on koostöö edendamine kohalike tootjatega, et pakkuda parimat Võrumaal toodetavat toidukaupa.

„Kasvav suund on Võrumaal toodetava toidukauba müük ühistu kauplustes. Samuti kasutame ära Coopi võrgustikku, et Võrumaa head kaupa pakkuda terves Eestis,” sõnas Koort. Ta toob positiivseks näiteks Lõunapiima toodangu, mis on leidnud väga hea vastuvõtu.

Kolmandaks plaanib ühistu juhataja olla nõudlik pakutava toidukauba kvaliteedi osas. „See tähendab järjepidevat Maksiköögi retseptide täiustamist ja maitsete mitmekesistamist, samuti tervisliku mahetoidu pakkumise suurendamist,” lisas ta.

Äriliste eesmärkide saavutamise ja konkurentsis püsimise kõrval rõhutab Koort kaht põhimõtet: ettevõte peab tegutsema kogukonna heaks ja hoidma oma töötajaid.

„See on nii meie kohustus kogukonna ees, kui tarbijate ühistu olemuslik põhimõte, mis eristab meid kõigist teistest kaubandusettevõtetest,” kinnitas Koort.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181