Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pani jaaninädalal müüki Võru vana politseimaja Kreutzwaldi tänavas.

„Jah, vana politseimaja on käesoleva aasta müügiplaanis ja nüüdseks on alustatud ka aktiivse müügiga,” kinnitas RKASi avalike suhete juht Madis Idnurm Lõunaeestlasele.

Hinnaga 124 900 eurot on müügis kaks endisesse politseihoonete kompleksi kuulunud kahekorruselist maja, pluss garaažid. Krundi suurus on 2382 ruutmeetrit.

Võru politseijaoskond kolis Kreutzwaldi tänava majadest välja 2015. aasta juulis, kui Nöörimaal oli valminud uus politsei- ja päästehoone. Pärast seda on Kreutzwaldi 52/52A majad seisnud tühjalt.

ARVED BREIDAKS

Võru politseimajas saadeti teisipäeva pärastlõunal oma väljateenitud pensionile üheksa aastat piirivalves teeninud narkokoer Urri.

Luhamaa piiripunktis ligi kümme aastat koerajuht Esta Kookmaa käe all teeninud Urri on aastate jooksul avastanud reisijate pagasist märkimisväärse koguse narkootilisi aineid ning kogunud võistlustelt ohtralt medaleid ja karikaid.

„Urri õpetamine on olnud ülilihtne, sest tema teotahe on meeletu,” sõnas Kookmaa. „Pole olnud juhtumit, kus teda tuleks meelitada tööd tegema ning võin öelda, et palli ja minu nimel on Urri väga paljuks valmis.”

Urri oli üheksa aasta jooksul ametis mitte ainult piiril vaid ka erinevatel väljakutsetel koolides ja kasarmutes. „Aga talle jäi sellest väheks, energiat oli lihtsalt nii palju,” lisas Kookmaa.

Nii hakati osalema ka kuulekusvõistlustelt, kust aastatega kogunes kapitäis karikaid ja medaleid. Enamasti kuldseid.

„Ma olen Urrist rääkides väga emotsionaalne,” tõdes Kookmaa „Ta on lihtsalt väga hea iseloomuga, tark, töökas ja tõeliselt truu loomakene. Ta lihtsalt on nii nunnu. Ja memmekas on ta ka, heas mõttes.”

Kuigi Urri on politseitöö tegemiseks nüüd juba vana koer, oli looma nina teisipäeval veel küllalt värske selleks, et politseimaja põrandale pandud karpide hulgast üles leida just see toos, mille sisse oli peidetud hašiš.

Vaata pilte ja videolugu Võru politseimajast.

ARVED BREIDAKS


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181